10 Milyon Twitter Hesabı Silinebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilindiği üzere Twitter şu an dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından biri ve firmanın bu başarısı beraberinde reklam yaymak için fırsat kollayan şirketlerin de site ile ilgilenmesine neden oldu. Ancak reklam veren şirketler Twitter‘ın bir yönünden hiç hoşnut değil; o da sitenin herhangi bir sansür politikasının olmaması.

Twitter’ın sansür politikasının olmaması beraberinde tonlarca müstehcen içeriğin belli hesaplar tarafından sitede oradan oraya dolaşması anlamına geliyor. The Independent‘ın haberine göre reklam verenler, Twitter’ı bu hesapları silmesi ve bu tarz konular için daha sıkı tedbirler alması yönünde zorluyor. Bunun en önemli nedeni ise, sosyal medya sitesinin reklam politikası sonucu reklamların bu tarz içeriklerle birlikte görünmesi ve büyük markaların bu durumdan bir hayli rahatsız olması.

facebook müşteri hizmetleri

Bu daha önce Twitter’ın başına gelmemiş bir şey değilse bile son zamanlarda üçüncü parti şirketlerin ilgili oldukları platformlara yaptıkları baskının sonuç verdiğini görebiliyoruz. Bunun en büyük örneği olarak da geçtiğimiz günlerde Spotify’ın ücretsiz üyeliği kaldırma ihtimali gösterilebilir.

Şu an için Twitter’dan bu konuyla alakalı olarak yapılmış bir açıklama gelmemiş olsa da olaya dışarıdan baktığımız zaman, sanki Twitter’ın yaklaşık 10 milyon hesabı silme manasına gelen bu hamleyi yapmaktan başka çaresi yok gibi duruyor. Bunun sebebi ise kısa süre öncesine kadar sosyal medya devinin reklam gelirleri konusunda ne kadar sıkıntı çektiğini herkesin biliyor olması. Aksi bir hareket tam da her şey yavaş yavaş yoluna girmeye başlamışken, çok mantıklı olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir