10 Yıldır Kayıp Kız İnternet Cafe’de Bulundu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çin’de internet kafeden geçimini sağlayan, internet kafede yaşayan ve internet kafede oyun oynarken hayatını kaybeden insanların haberlerine birçok kez şahitlik ettik. Ancak habere konu olan insanlar genelde erkek olarak karşımıza çıkmıştı. Bu sefer gündemi meşgul eden Xiaoyun isimli bir kadın oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Çin’de 10 yıl önce 14 yaşında kaybolan küçük kız, geçtiğimiz gün polis tarafından bulundu. Xiaoyun, ailesi ile tartıştıktan sonra evi terk etmiş ve izini 10 yıldır kaybettirmeyi başarmıştı. İnternet kafede yapılan rutin kimlik kontrolü sırasında bulunan Xiaoyun’un, polis tarafından ailesine teslim edileceği açıklandı. Xiaoyun’un ailesi, kızları ile arada sırada WeChat üzerinden konuştuklarını ancak Xiaoyun’un yerini asla söylemediğini dile getirdi.

Peki, Xiaoyun bu 10 yıl içerisinde geçimini nasıl sağladı? Xiaoyun’un, FPS türündeki Multiplayer tabanlı CrossFire isimli oyundan para kazandığı ve 10 yıldır da internet kafede yatıp kalktığı açıklamalar arasında yer alıyor. Ancak bundan 10 yıl önce Multiplayer oyun piyasasından para kazanmak oyuncular için çok zordu. Kız’ın açıklamalarında tutarsızlık olduğu aşikar. Bakalım ilerleyen günlerde kız, 10 yıldır görmediği ailesi ile tekrar aynı evi paylaşacak mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir