12.9 İnç’lik İpad Pro Force Touch Destekleyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Teknoloji devi Apple bir süredir büyük bir ekrana sahip olan yeni İpad modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor deniliyor. Bu söylenti ve düşüncelerin ardından nihayet bu yıl o İpad modeli ile ilgili bazı taşlar yerlerine oturmaya başladı. Yeni İpad serisinin içerisinde 12.9 inç büyüklüğünde dev bir İpad Pro modelide olacak. Fakat bu kadar büyük bir ekranın üst seviye çözünürlüklü olması içinde Apple Force Touch teknolojisi kullanarak kapasitif kalemide barındıracak. Hatırlarsak cihaza dokunmak ve basma arasındaki farkı bizlere gösteren Force Touch özelliğini ilk olarak Apple Watch akıllı saatlerinde görmüştük.

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra bu teknolojiyi macbook bilgisayarlarda kullanmıştık. İpad modelindede kullanılması beklenen bu özelliğin önümüzdeki aylarda çıkması beklenen İphone 6s modelindede olacağı düşünülüyor. İpad Pro cihazının ekranı çok büyük olacağından Force Touch özelliğinin tam anlamıyla çalışamayacağı konusunda şüpheli olan Apple, üst düzey özel bir kapasitif kalem çıkartabilir. Bu nedenden dolayı Apple’ın yeni tableti ve Force Touch özelliği ile yeni kapasitif kaleminin birbirine olan uyumlarında sorun çıkmayacak ve stabilize bir şekilde çalışacaklar.

İpad Pro tabletin özelliklerine gelirsek, cihazda 2732 x 2048 piksel LCD bir panel kullanılması ve alüminyum alışımlı bir gövde ile tasarlanacağı söyleniyor. Yeni cihaz Ekim ayında üretilecek ve özel olarak üretilecek olan kapasitif kalemler ise Apple Store ile harici olarak satılacak. Fiyatı ise 50 dolar olarak düşünülüyor.

Apple’ın büyük başarı sağladığı İpad ve İpad mini modellerinin ardından taşıması diğerlerine göre zor olan dev bir İpad modeli ne kadar başarılı olacak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir