16 TB Kapasiteli Harddisk Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung, şimdiye kadar üretilmiş en büyük kapasiteli HDD üretimini başardı. Şirket, kurumsal kullanıma yönelik tasarlanmış 16 TB kapasiteli yeni PM1633a model SSD’sini resmen duyurdu. Teknoloji ilerledikçe tabletlerimize, akıllı telefonlarımızda, bilgisayarlarımızda kullandığımız uygulamaların boyutları da dudak uçuklatacak derecede artış göster. Özellikle son senelerde 60 GB ile 100 GB boyutları arasında çıkışını gerçekleştiren yeni nesil oyunların ardında bilgisayarlarımızda boş yer sorunu oldukça artış göstermişti. Eskiden 2 GB olan bir oyuna yüksek boyutlu derken artık bu hale gelmemiz bizi HDD boyutlarında da artışa sürükledi.

facebook müşteri hizmetleri

E durum bu raddelere gelince depolama birimlerinin de boyut yükseltme savaşları başladı. Çoğunlukla hafıza yetmeme problemi ile karşılaşıyoruz ve ekstra depolama birimlerine başvuruyoruz. Özellikle benim gibi oyun ve film arşivi yapmayı seven insanlar için 2 Terabyte’lık bir harici disk bile bazen yeterli olmayabiliyor.

İşte şimdi asıl konumuz olan Samsung bu olaya oldukça masraflı bir çözüm ile birlikte karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Super SSD tip harici disklerini tanıtan Samsung şimdi ise tanıttığı 16 Terabyte boyutunca süper hızlı SSD harici diski ile hem bir dünya rekoru kırarken, hem de bizim boyut sorunumuza kökten bir çözüm getirmiş gibi duruyor. Üstelik kulağa bir bu kadar daha ilginç gelen ayrıntı ise bu 16 Terabyte’lık süper hızlı SSD sadece 2.5 inç boyutunca yani yalnızca 6 santimetre.

Samsung bu PM1633a kod ismini verdiği harici disk ile ilgili herhangi bir çıkış tarihi ya da fiyat gibi bir ayrıntı vermedi. Ancak kesinlikle ucuz bir şey olacağa benzemiyor. Tahminen 5.000$ ila 7.000$ arasında fiyat etiketinden satışa çıkacağı düşünülüyor. Eğer Türkiye vergilerini ve Dolar piyasasını hesaba katarsak bizim için daha çok uzun bir süre yalnızca hayal olarak gelecek gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir