2 Yeni Xperia Daha mı Geliyor?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Özellikle akıllı telefon dünyasında çok kötü günler geçiren Sony, henüz geçtiğimiz günlerde haberini de yaptığımız üzere (Haberimize buradan ulaşabilirsiniz) online mağazalarını kapatmasının üstüne akıllı telefon satışlarını biraz da olsa hareketlendirmek adına 2 adet orta sınıf bir telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Resmi olarak duyurulan Xperia C5 Ultra ve Xperia M5 özellikle kameraları ile ön plana çıkacak gibi gözüküyor.

facebook müşteri hizmetleri

Öncelikle C5 Ultra ile başlayalım, henüz daha yeni açıklanmış olan bu cihaz hem ön hem arka kamerası 13 megapiksel olması ile gözleri boyuyor. Özellikle “özçekim” hastaları için gerçekten ideal bir telefon olabilir gibi gözüküyor. Hatta cihazın ön tarafında olan bir flaşa da sahip olması ile tamamen özçekim seven insanlar için hazırlanmış bir telefon diyebiliriz. Bunun dışında 6 inçlik bir ekrana sahip olmasıyla birlikte 1080p görüntü kaydı ve yaklaşık 2 gün boyunca kullanılabilecek bir performans beklenen 2.600 mAh kapasiteli bir batarya içeriyor.

Diğer telefon olan M5 ise 5 inç ve yine aynı şekilde 1080p görüntü verebiliyor. Ayrıca bu akıllı telefon suya ve toza dayanıklı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni akıllı telefon, 4K video çekimi yapabilen 21.5 megapiksel kalitesinde kameraya sahip ve bununla da yetinmeyip yine diğer telefon C5 Ultra gibi ön kamerası da 13 megapiksel. Batarya konusunda da yine C5 Ultra gibi 2 gün ideal bir kullanım iddiası sunan 2.600 mAh kapasiteli bir bataryayla birlikte geliyor.

İki cihaz da aynı zaman diliminde yani Ağustos ayının sonlarına doğru çıkışının yapılması planlanıyor. İkisi de Android 5.0 Lollipop yüklü bir şekilde piyasaya sürülecek ancak fiyat politikası hakkında hiç bir bilgi henüz verilmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir