2014’ü Daha İyi Bir Yıl Yapan 9 Yıldız

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yeni yıla bir haftadan kısa bir süre kaldı. Biz de 2014‘te bizi etkileyen, mutlu eden, bazen de üzen karakterlerin bir listesini yaptık. Konseptimizden biraz şaşmış olabiliriz ama bu yıldızları sizlerle paylaşmak gereğini hissettik. Bazılarını tanımıyor olabilirsiniz tabi ki, bir an önce tanımanızı şiddetle öneriyoruz. Sıralama tamamen rastgeledir.

:: 2014’ün En İyi Filmleri

1) Chris Pratt

chris-pratt-in-guardians-of-the-galaxy

Neden Chris Pratt? İki basit sebebi var: Guardians of the Galaxy ve The Lego Movie. Yeterli iki sebep.

2) Pedro Pascal

pedropascal

Game of Thrones izleyen herkesin aklına kazıldı bu sözler: “You raped her! You murdered her! You killed her children!” Evet, Oberyn Martell’den bahsediyoruz. Dizinin dördüncü sezonunun en iyi karakteridir benim gözümde. Keşke artistlik yapmasaydı…

3) Toby Kebbell

dawn-apes-featurette

Dawn of the Planet of the Apes filmini izleyenlerin Toby Kebbell’i tanıdığını sanıyoruz. Andy Serkis ile beraber Oscar’lık performans sergilemişti. Filmi hala izlemediyseniz bu yazıyı okuduktan sonra hemen izleyiniz.

4) Emily Bett Rickards

Felicity_Smoak-610x340

Arrow dizisinin güzel karakteri Felicity’i canlandıran Emily Bett Rickards, bizce dizinin en harika bölümünde (Sezon 3-Bölüm 5) başrol oynamıştı. Felicity Smoak karakterinin hikayesinin anlatıldığı bölüm iMDB’de 8.8 puan aldı.

5) George the Goldfish

Goldfish-brain-tumour-511666

facebook müşteri hizmetleri

Evet, George bir balık. Peki neden önemli? Çünkü George’un beyninde tümör oluşmuştu ve sahipleri onu ameliyat ettirdi. George hayata tutundu. İnsanlığın içinde hala iyilik olduğunun kanıtı bence bu olay. Bu olayla ilgili haberlere çok rahat ulaşabilirsiniz.

6) Tobias Menzies

tobias-menzies-outlander-black-jack-frank-starz

Outlander dizisinin Frank Randall’i olan Tobias Menzies, dizideki performansıyla listemize girmeye hak kazanıyor. Kendisinin sadece Frank Randall olmadığını söyleyerek, ufak bir spoiler ile dizi için merakınızı arttırmak istiyoruz.

7) TARS

esq-tars-xlg

Benim için 2014’ün en iyi filmidir Interstellar. Filmin en enteresan karakteri de TARS robotudur. TARS’ın yapay zekası o kadar gelişmiştir ki espri derecesini değiştirebiliyordur. Her insanın evinde olmasını isteyeceği tarzdan bir robottur TARS. Kendisine ve onu seslendiren Bill Irwin’e teşekkür ediyoruz.

8) Robin Lord Taylor

07VILLAINS2-articleLarge-v2

Açıkçası gerçek ismini ben de bilmiyordum. Onu hep Penguin olarak biliyordum. Gotham severlerin yakından tanıdığı birisidir kendisi. Bu harika performansını asla kaybetmemesini diliyorum. Long live the Penguin!

9) Martin Freeman

martin-freeman-fargo

Martin Freeman’i kasıtlı olarak sona koydum. John Watson (Sherlock) mı desek, Lester Nygaard (Fargo) mı desek yoksa Bilbo Baggins (The Hobbit) mi desek kendisine, bilemiyorum. Sherlock ve Hobbit’i izlemeyen kişi sayısı azdır ama Fargo’yu duymayanlar bile olabilir. Herkese öneririm, Billy Bob Thornton ve Martin Freeman’in harika oyunculuklarını kaçırmayın.

:: 2014 Yılının En İyi 10 Fantastik/Bilimkurgu Filmi

Bu listeye daha 10’larca insan girebilirdi aslında ancak biz her alandan anahtar kişileri seçtik ve bu şekilde listemizi oluşturduk. Listeye eklemek istediğiniz kişileri yorum olarak bize gönderin, biz de ekleyelim.

Hepinize mutlu bir yeni yıl diliyorum. 2015’te TechKafa‘yı takip etmeyi unutmayın!

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir