2014’ün En İyi 10 PC Oyunu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2014’ün oyuncular için bereketli geçen bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Bu listede sizlerle 2014’ün en iyi PC oyunları olarak değerlendirdiğim 10 oyundan bahsedeceğim.

10. Middle-earth: Shadow of Mordor

Şimdiye kadar çıkmış, Orta dünya’da geçen video oyunlarını Tolkien’in yarattığı bu dünyaya pek yakıştırmıyordum açıkçası. Fakat Me: SoM öyle güzel bir oyundu ki tartışmasız şimdiye kadar çıkmış en iyi Middle-earth oyunu diyebilirim. Bu başarısıyla listemizin 10. sırasına çok yakışıyor.

shadow-of-mordor-1940x1091

 

9. South Park: The Stick Of Truth

Açık konuşayım, South Park’ın çok büyük bir fanı değilim. Stick of Truth ilk duyurulduğunda da “Hayırdır inşallah?” dedim, çünkü hiç beklemiyordum ve tutacağından da emin değildim. Sonra THQ kapandı, oyun çıkmayacak dendi falan filan. Şimdi ise iyi ki çıkmış diyorum. Sapına kadar eğlenceli ve tur bazlı RPG’leri iyi makaraya almışlar.

e3bc33dc238bceab1103086209a1c587e4e4b240 (1)

 

8. Dragon Age: Inquisition

Serinin ikinci oyununun yarattığı hayal kırıklığından sonra çok kişi Inquisition’a ön yargıyla yaklaştı, fakat sonuç tabi ki beklenenden çok daha iyi oldu. Grafikleriyle ve oynanışıyla RPG severlerin gönüllerine tekrar taht kuran Dragon Age’i 8. sıraya alıyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

10694343_772096282839774_7852332774888498575_o (1)

 

7. Legend Of Grimrock II

 

Dürüst olalım, artık ‘old school’ dediğimiz nehrin suları kurudu sayılır. Herkes nostaljik duygular içeren oyunlar peşinde fakat büyük çoğunluğu hüsran ile sonuçlanıyor. Legend of Grimrock II, bu nehrin son kalan sularından kana kana içmeyi başarabilmiş bir Dungeon-Crawl RPG. Yenilikçi grafiklerine rağmen klasik bir hava yakalamış durumda.

Legend_of_Grimrock_2_screenshot_1 (1)

 

6. Divinity: Original Sin

Hani ‘old-school’ nehrinden bahsettik ya, işte o nehirden kısmetini alabilmiş bir oyun daha var; Original Sin. Gerek tur bazlı dövüş sistemi olsun, gerekse parti yönetme mekanikleri olsun o eski RPG havasını en iyi yakalayan oyunlardan biri Original Sin. Eğer RPG seviyorsanız kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Divinity-Original-Sin (1)

facebook müşteri hizmetleri

 

5. Steins; Gate

Evet liste RPG doldu, biliyorum. Bu zinciri de olağanüstü bir hikayeye sahip Steins; Gate ile kırmak istiyorum. Listeye koymalı mıyım diye iki kez düşündüm çünkü oyun bir Anime uyarlaması, fakat bu kadar etkileyici bir oyunu koymamak da ayıp olurdu. Alışagelmişin dışında bir ‘Zaman yolculuğu’nu konu alan Steins; Gate herkesin oynaması gereken bir oyun.

Steins_Gate_screenshot (1)

 

4. The Talos Principle

Yok yok, Elder Scrolls’taki Talos değil, bu başka bir şey. Şu günlerde insanı saatlerce ekrana baktırabilecek iyi bulmaca oyunları pek göremiyoruz. The Talos Principle bu sorunumuzu duymuş olacak ki, beynimizi uçurmaya kararlı bir şekilde geldi. Bir yapay zekânın rolünü üstleneceğimiz bu oyunda kafanızı kaşımamak imkansızdan bile zor.

2563404-url (1)

 

3. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Beni bilen bilir, kart oyunu dediniz mi aklım gider. Gerek Yu-Gi-Oh!, gerek Pokémon, gerekse Magic the Gathering’den fazlasıyla nasibini almış biriyim. Warcraft temalı bir kart oyunu çıktığını ilk duyduğumda çok sevindim, sonra oyunun Free-to-Play olduğunu öğrenince daha da çok sevindim. Belki de 2014’ün en çok oynadığım oyunudur, kesin konuşmayayım, ama Warcraft ya da kart oyunları (ya da ikisi de) ilgi alanınıza giriyorsa mutlaka denemelisiniz.

ss1-med (1)

 

2. The Binding of Isaac: Rebirth

Şimdi bu listeyi okuyup da oyunları denemeye karar verirseniz, Rebirth’i oynamadan önce bir daha düşünün derim. Bünyesi zayıf insanlara acımasızca saldıran bir oyun olan Rebirth’in ana karakteri Isaac, annesi tarafından kurban edilmek istenen bir bebek. Bu karamsar hava dışında bol tempolu ve yerinde durmayan bu oyunu, eğer rahatsız olmam diyorsanız oynamanızı öneririz.

Isaac Awesome-noscale (1)

 

1. Dark Souls II

İnanın bana, Dark Souls II’yi size uzun uzun anlatmayı çok istedim, fakat bunun yerine hem oynayıp hem de sizinle paylaşmayı seçtim. Uzun uzadıya ve kıran kırana oynadığım Dark Souls II’yi Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Neden 2014’ün en iyi oyunu olduğundan bahsedecek olursak, gerek içeriği, gerek grafikleri, gerekse oynanışı bakımından gerçekten eşi benzeri olmayan bir oyun serisi Dark Souls. İlk oyunda beğendiğimiz ne varsa bunu “Alın ulan, daha çok oynayın!” diye önümüze atmışlar Dark Souls II ile. E haliyle bize de saatlerce oynamak ve sayısız kere ölmek düşer.

2420857-2571372632-Dark- (1)

2014‘ün en iyi 10 oyunu bana göre bunlar. Çoğunluk RPG oldu fakat hak verirsiniz ki, belki de en iyi oyunlar bu türden çıkıyor. Eğer sizin 2014‘ün en iyi oyunu olarak değerlendirdiğiniz oyunlar varsa bilmeyi çok isteriz. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

4 thoughts on “2014’ün En İyi 10 PC Oyunu

 • 15 Mayıs 2015 at 12:28
  Permalink

  arkadaş bunlarımı iyi oyun

  Reply
 • 15 Mayıs 2015 at 11:28
  Permalink

  arkadaş bunlarımı iyi oyun

  Reply
 • 9 Haziran 2015 at 00:43
  Permalink

  iyi oyunlar bunlarsa kötü oyunlar nasıldır 😀

  Reply
 • 8 Haziran 2015 at 23:43
  Permalink

  iyi oyunlar bunlarsa kötü oyunlar nasıldır 😀

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir