2016’ya Kadar PC’ye Özel Çıkacak Olan En İyi Oyunlar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

PC oyunculuğunun altın çağını yaşıyoruz. Sağda solda “PC Üstün Irkı” esprileri yapılmaya devam ederken PC oyuncuları optimizasyona takılmazlarsa neredeyse tüm oyunları 60FPS‘de çalıştırabilir hale geldiler, tabii doğru bir sistemle. Biz de bu “üstün ırk” için bir liste çıkaralım, 2016’ya kadar PC’ye özel çıkacak olan en iyi oyunları listeleyelim dedik, işte listemiz.

A Hat In Time

Her ne kadar aranızda Nintendo 64 kullanmış birileri nadiren çıksa da o nadir insanlar Nintendo 64’teki 3D platform oyunlarının tadını asla unutamaz. İşte o tadı unutamayan insanların kurduğu Gears of Breakfast tarafından yapılan A Hat In Time, Nintendo 64’ün unutulmaz 3D platform oyunlarına bir saygı duruşu. Çıkış tarihi ise belli değil.

The Bard’s Tale IV

Wasteland 2’yi bilir misiniz? Hani şu efsane yapımcı Brian Fargo’nun elinden çıkan post-apokaliptik RPG oyununu? The Bard’s Tale IV de yine aynı zekadan, yani Brian Fargo’dan çıkan bir RPG oyunu. Şu an Kickstarter kampanyası devam eden oyunun çıkış tarihi ise belli değil.

Dreadnought

Spec Ops: The Line gibi muhteşem bir oyunu bize getiren Yager tarafından yapılan Dreadnought, stüdyonun diğer oyunlarının aksine uzayda geçen bir oyun. Büyük büyük uzay gemilerini komuta ederek uzayda seyahat edeceğiniz Dreadnought bu sonbaharda çıkış yapacak.

Fortnite

Üzerinize dalga dalga gelen düşmanları tepelediğiniz kule savunma oyunlarını sever misiniz? Peki iki eşyadan yeni bir eşya ortaya çıkardığımız crafting mekaniklerini? Eğer ikisine de cevabınız evetse Fortnite tam size göre bir oyun olacak. Gears of War ve Unreal Tournament gibi efsane serilerin yapımcısı olan Epic Games tarafından geliştirilen oyun bu sene içinde çıkış yapacak.

Might and Magic Heroes VII

Sıra tabanlı strateji oyunları… Bir dönem bilgisayarda bulabileceğiniz en iyi şey buyken şu an yerini bol bol FPS bıraksa da bu türün son temsilcilerinden Might and Magic Heroes VII de diğer Might and Magic Heroes oyunlarından farklı olmayacak, yine “ne yapsam da şu şöyle olsa” diye saatlerinizi patlacağınız bir oyun olarak geliyor. Oyun Eylül ayında çıkış yapacak.

facebook müşteri hizmetleri

Mount and Blade II: Bannerlord

Hiç kimse Crysis diye gelmesin, Türkiye’nin video oyunları konusundaki gururu Mount and Blade serisidir. Serinin ilk oyunu her ne kadar aşırı düşük bir bütçe ve eski bir grafik motoru ile yapılsa da insanlara grafikten ziyade oynanışın daha önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı ve tüm dünyada takdir topladı. Mount and Blade II: Bannerlord da ondan önce gelenlerin başarısını arttırmak için geliyor. Maalesef Mount and Blade II: Bannerlord için de bir çıkış tarihimiz yok.

Overwatch

Aşırı karanlık hack ‘n slash oyunları ve kafa patlatan strateji oyunlarından sonra Blizzard nihayet FPS türüne de adım attı. Blizzard’ın Team Fortress’ı olarak nitelendirilen oyun bu senenin üçüncü çeyreğinde oyuncularla buluşacak.

Serious Sam 4

Yoksa sizin hala “hareket eden her şeyi öldür” temalı FPS oyunu Serious Sam’in yeni oyununun çıkacağından haberiniz yok mu? Henüz bir çıkış tarihi verilmese de oyunun en fazla iki sene içerisinde serinin ve eski usül FPS’lerin hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor.

Star Citizen

Diğer adıyla “bağış makinesi”. Tarihin belki de en gerçekçi oyunu olacak olan Star Citizen ne zaman duyuruldu hatırlamıyoruz ancak tek bildiğimiz oyunun uzun zaman sonra 2016 içinde çıkacak olması. Alanın elinde patlamasa bari.

Starcraft II: Legacy of The Void

Yeni bir oyundan ziyade Starcraft II’nin ikinci ve son ek paketi olacak olan Legacy of The Void, Terran ve Zerg ırkından sonra Protoss ırkına da yoğunlaşarak Starcraft II efsanesini sonlandırmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Total War: Warhammer

İsmini duyduğunda bile sevinçten çıldıran arkadaşlarımız var. Rome 2’den sonra biraz yalpalayan Total War serisinin kurtarıcısı gözüyle bakılan Warhammer, serinin alışılmış tarihi strateji oyunu kalıbını yıkarak oyuncuları Warhammer evrenine çağırıyor. Oyun bu sene çıkış yapacak.

Unreal Tournament

Cidden, konuşmamıza gerek var mı? Bir dönem insanları bilgisayar başına kilitleyen, “bilgisayar başında deliren Alman çocuğu” efsanesini hayatımıza sokan efsane oyun geri dönüyor. Üstelik çok uzun süre beklemenize de gerek yok, oyun bu sene içinde çıkış yapacak.

XCOM 2

XCOM: Enemy Unknown ile yeniden dirilen XCOM serisinin yeni oyunu XCOM 2, bu kez oyuncuları uzaylı işgalinden kurtarılmayı bekleyen bir dünya ile karşılıyor. Yeni silahlar, yeni birimler ve yeni taktiklerle oyun deneyiminizi katlayacak olan XCOM 2 Kasım 2015’te çıkış yapıyor.

Şimdi bu listeye bir göz atıyoruz da, gerçekten PC oyunculuğu altın dönemini yaşıyor. Umarız Lord Gaben‘ın Roma gibi kurduğu bu büyük imparatorluk birden elinde patlamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir