25 Milyondan Fazla Windows 10 Kullanıcı Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

29 Temmuz tarihinde bir güncelleme olarak yayınlanan ve ilk 24 saate 14 milyon kullanıcıya ulaşan Windows 10 doğal olarak ilk zamanlar ki kadar hızlı bir yükseliş göstermese de hala yükselerek kullanıcı sayısını artırmayı başarıyor. Bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre Windows’un yayınlanmasının üzerinden geçtiğimiz 10 günde kullanıcı sayısını yaklaşık 29 milyona çıkardığı yazıyor.

facebook müşteri hizmetleri

İlk saatlerde saniyede 1500 kurulum gibi uçuk bir rakama sahip olan Windows 10, biraz yavaşlamış olmasına rağmen güzel bir kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. İlk günden 14 milyon indirilme sayısına ulaşan Windows 10 sonraki 1 hafta boyunca ise 15 milyon indirilmiş diyebiliriz.

Windows 10, Microsoft firması tarihinin en hızlı indirilen ve en hızlı benimsenen işletim sistemi ünvanına da hak kazandı. Windows 7 ve 8/8.1 sürümleri için ücretsiz yükseltme, Windows 10 cihazlarının hızlı piyasaya girmesi ve Windows 10 ISO dosyalarının anahtar olmadan da harici medya üzerinden kurulabilmesi bu oranı ortaya çıkaran faktörler durumunda.

Halen daha çok büyük bir oranda Windows 7 ve Windows 8/8.1 kullanıcıları olduğu için, Microsoft’un bu kullanıcıları cezbedebilmesi büyük önem taşıyor. Windows 10 mobil sürümünü de hesaba katarsak yıl sonuna kadar Windows 10 platformunun en azından 250 milyon cihaz sayısına erişmesi mümkün gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir