Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birçok kişinin yapamadığı veya üçüncü parti uygulamalar ile denediği ekran görüntüsü alma işlemlerini anlatacağız. Akıllı cihazlarda yaşadığımız sorunları göstermek veya mesajlaşmalarımızı resmetmek için ekran görüntüsü alma isteği duyarız. Peki akıllı telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ? Akıllı cihazlar her geçen gün hayatımızda ki önemini arttırmaya devam ediyor. Bu cihazlarda ise kimi zaman başkalarıyla paylaşmak istediğimiz anlar oluyor. Bunun en kolay yöntemi ise ekran görüntüsü alıp paylaşmak. Peki iOS ve Android cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

facebook müşteri hizmetleri

Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Android yüklü Samsung, Sony, HTC, LG akıllı telefonlarda ekran resmi almak kolaydır. Bu cihazlarda 3.parti bir uygulamaya gerek duymadan bazı fonksiyonlarla ekran görüntüsü alabilirsiniz.
Samsung
Samsung marka akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak için;
Home tuşu olan cihazlarda ekran görüntüsü almak için Home+Power tuşuna aynı anda basmanız yeterlidir. Fakat dahili Home tuşu olmayan cihazlarda ise Power+Ses Kısma tuşuna basmanız yeterlidir.
HTC
HTC cihazlarında ekran görüntüsü almak için Power+Home tuşuna aynı anda basılı tutmanız yeterlidir.

Android’te Ekran Videosu Çekme

LG
LG akıllı cihazlarında ekran görüntüsü almak için Power+Ses Kısma tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Sony
Sony akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak için tuş kombinasyonu ve Power Menüsü olmak üzere iki alternatif vardır. Power+Ses Kısma tuş kombinasyonunu kullanabilir veya güç tuşuna basılı tutup gelen menüde ekran görüntüsü al seçeneğini ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Windows’ta Ekran Görüntüsü Kayıt Etme

iOS – iPhone cihazlarında ekran görüntüsü nasıl alınır?
iOS yüklü cihazlarda ekran görüntüsü almak için iki yöntem vardır. Bunlardan ilki Power + Home tuşuna aynı anda basmak. İkinci yöntemde ise öncelikle Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Assistive Touch’ı açık yapmalısınız. Ardından ekrana gelen sanal tuşa basıp Aygıt > Fazlası > Ekran Resmi seçeneği ile ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir