Ducati’den Yeni Modeller Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İtalyan motosiklet tasarımcısı ve üreticilerinden birisi olan Ducati, EICMA motosiklet fuarında yeni modellerini tanıttı. Oldukça yüksek cc’lere sahip olan yeni modeller tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Enduro, supersport, cross ve naked gibi birçok sınıfa motor üreten Ducati’nin yeni modellerine gelin yakından bakalım.

Multistrada

Ducati’nin enduro sınıfına hitap eden motosikleti Multistrada, 2 yeni model ile karşımıza çıkıyor. Multistrada 1200 Enduro ve Multistrada 1200 Pikes Peak olarak yeni modellerini tanıtan Ducati, tasarımsal olarak çeşitli yeniliklere gitmiş. Her iki model için de ön tarafına çift taraflı maşa yerleştiren firma, ön tekerlek için daha büyük bir jant kullanmış. Enduro versiyonunda motorun altına koruma demiri yerleştiren Ducati, Pikes Peak modelinde ağırlık yapmaması için koruma demirini kaldırmış. Multistrada 1200 Enduro modelinde 160 beygirlik bir motor kullanırken sportif versiyonu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

facebook müşteri hizmetleri

d1

Panigale

Ducati’nin supersport sınıfına hitap eden motosikleti Panigale’nin motorunda değişiklikler yapıldı. Sürüş dinamiğini arttırmak Showa süspansiyon kullanan firma, daha güvenli ve konforlu bir sürüş için çift taraflı maşa kullanmış. Eski versiyonuna göre motor hacmi 60 cc daha büyük olan Panigale, 107 Nm tork ve 157 beygir güç üretebiliyor.

d2

Scrambler

Ducati’nin cafe racer olarak adlandırılan, retro tasarıma sahip motoru Scrambler 2 farklı model ile tanıtıldı. Ducati, uzun süre üretimine ara verdiği Scrambler’ı geçen sene tekrar üretmeye başladı. Yeniden üretmeye başlıdğı Scrambler ailesine Scrambler Flat Track Pro ve Scrambler Sixty2 olmak üzere iki yeni model daha ekledi. 400 cc’lik motor hacmine sahip olan yeni Scrambler Sixty2, 34 Nm tork ve 41 beygir güç üretebiliyor. Geçen seneki tasarımını kullanan Ducati, Scrambler Flat Track Pro modelinde ufak bir değişiklik yapmış. Daha düz bir gidon ve farklı egzoz kullanılan motor 803 cc’lik hacime sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir