Android Dağıtım Oranları Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in, 2015 yılı Aralık ayı dağılım oranları açıklandı. Bakalım en çok kullanılan Android sürümü hangisi? Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların sayısı 1 milyarı geçti. Orta ve alt segment cihazların lider konumda olduğu Android ekosisteminde amiral gemileri %10’luk payı oluşturabiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Akıllı telefon üreticilerinin amiral gemisi modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlamaya başladığı bu günlerde, Google tarafından Aralık ayı Android dağılım oranları açıklandı. Google, Aralık ayında Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip cihazların Kasım ayına oranla %3,9 artış göstererek ekosistemde %29,5 paya sahip olduğunu açıkladı. Android modellerinin çeşitliliğinden ve geciken güncellemeler ile her zaman düşük paya sahip yeni Android sürümlerinden Android 6.0 Marshmallow nasibini almaya devam ediyor. Yeni Android sürümü halen %0.5 gibi oldukça düşük bir paya sahip.

Liderliğini korumaya devam eden Android 4.4 KitKat sürümü Kasım ayına oranla %1,2 gerileyerek %36.6 kullanım oranına sahip oldu. Android 4.1.x Jelly Bean sürümü %26,9, Android 4.0.x Ice Cream Sandwich sürümü %2.9, Android 2.3.x Gingerbreand sürümü %3.4 ve Android 2.2 Froyo sürümü ise %0.2 dağılım oranına sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir