Snapdragon 820 Kullanacak İlk Cihaz Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Benchmark testlerinde rakiplerini ezici bir üstünlükle geçen Snapdragon 820 yonga seti ile gelecek ilk olarak kullanacak telefon, belli oldu.Snapdragon 820, Qualcomm’un gücü ve yapabildikleriyle dikkat çeken bir işlemci. Benchmarklardaki ezici üstünlüğü ise bunun en iyi örneği. Yeni bir dedikoduya göre Qualcomm’un Snapdragon 820’sini ilk olarak kullanacak telefon, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 olacak. Önceki dedikodular ise Xiaomi’nin yeni gelecek amiral gemisi Mi 5’in Snapdragon 820’yi ilk kullanacak telefon olacağı yönündeydi.

facebook müşteri hizmetleri

galaxy-s6-edge

Habere göre Samsung’un, Nisan 2016’ya kadar Snapdragon 820’ye özel bir erişimi olacak. Böylece Samsung’dan başkası Nisan 2016’ya kadar Snapdragon 820’li telefonlarını satışa çıkaramayacak. Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’in Şubat’ta düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor.

Snapdragon 820’nin 14nm FinFet boğumlarının Samsung yardımıyla üretildiği göz önüne alınırsa, bu durum aslında hiç de şaşırtıcı değil. Üretime sağladığı katkıdan dolayı Qualcomm ve Samsung arasında, böyle bir işbirliğine gidilmesi şüphesiz gözleri Koreli teknoloji devinin üstüne çekecektir.

Samsung’un aynı zamanda işlemcinin ilk modellerinde öne çıkabilecek ısınma problemlerini de aşmak için testler yaptığı gelen haberler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir