3D Touch Özellikli Uygulamalar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın İphone 6 model serisi gerek satış gerekse kullanıcı memnunuyeti bakımından oldukça başarılı bir model olmuştu. Şimdi ise geçtiğimiz günlerde piyasaya giriş yapan İphone 6s ve İphone 6s Plus modellerinde bulunan 3D Touch özelliğinin hangi uygulamalarda hangi işlevleri göreceği belli oldu. Cihaz ile gelen uygulamaların dışında üçüncü taraf uygulamalarda da 3D Touch özelliği aktif olacak ve bu özellikten yararlanabilecek. 3D Touch özelliği ile peek ve pop hareketler yaparak dokunma işlemine farklı görevler verilebiliyor. Hafifçe dokunmada peek işlemi, fazla dokunmada ise pop işlemi gerçekleşmiş oluyor.

facebook müşteri hizmetleri

İnstagram

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram’da peek ve pop işlemlerini kullanabiliyorsunuz. Profil sayfaındaki küçük fotoğraflara önizleme yapabilir ve görebilirsiniz. Ayrıca ana ekran instagram iconuna dokunarak, yeni gönderi, hareket görme ve Quick actions menüsünü açabilirsiniz.

Twitter

Diğer bir sosyal medya uygulaması twitter’da ise 3D Touch özelliği ile Quick Actions bölümünü açabilir ve burada yeni tweet, yeni mesaj ve twitter araması gibi özelliklere kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Facebook

Ekim ayı ortasında güncellenen Facebook uygulamasına 3D Touch özelliği eklendi ve ana ekran iconundan Quick Actions işlevlerine ulaşılabiliyor. Fotoğraf ve video yükleme, durum paylaşma veya video çekme gibi işlevlere bu işlemleri yaparak ulaşabilirsiniz.

WhatsApp

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’da ise İphone 6S çıkmadan 3D Touch özelliği bulunuyordu. Bu sayede fotoğraf, bağlantı, video veya kartvizit gibi bileşenlere kısayoldan erişim sağlanabiliyor. Hafifçe dokunarak önizleme veya fazla bastırarak açma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir