3D Yazıcı İle Tank Yapıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

3D modelleme yapabilen yeni teknoloji ürünü 3D yazıcıların kullanım alanı giderek yaygınlaşıyor. Tıp, bilim, teknoloji, inşaat, tasarım gibi alanlar başta olmak üzere 3D yazıcılar giderek bütün hayatımıza girmeye başlıyor. Aslında bu çok iyi bir şey zira 3D yazıcı ile insan vücudunda yer alan bazı bölgeler kopyalanmaya başlanıyor. Hatta 3D yazıcıyla ev bile yapılıyor ! Giderek gelişmeye devam eden bu yeni teknoloji ürünleriyle yapıla bilen ürünler gün geçtikçe artıyor. Karakter, vazo, heykel, konut derken şimdide 3D yazıcı kullanılarak bir tank tasarlandı ve modellendi.

facebook müşteri hizmetleri

3d-tank

Tasarlanan tank birebir savaşlarda kullanılan tanklardan olmasa da başlangıç için şimdilik çok iyi bir adım diyebiliriz. Zira 3D yazıcılar hala hepimizin hayatına girmeyen ve geliştirilmeye çok açık teknolojik bir ürün.

Giderek şu denli teknoloji sektöründe de kendine arazi edinmeye başlamış olan 3D yazıcıların karşımıza çıkmış olduğu son vaziyet ise oyuncak sektörü. Machination Studio tarafından tasarlanarak hayata geçirilen Introducing Codename Colossus adında ki bu oyuncak tank, üç boyutlu yazıcıların neler yapabileceğini ispatlayan kıyasıya örneklerden biri olmuş.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir