4G Türkiyeye Ne Zaman Gelecek ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

4G Türkiyeye ne zaman gelecek  konusu teknoloji tutkunlarının bugünlerdeki en büyük meraklarından biri. Amerika’nın ve bazı ülkelerin bu teknolojiye çok uzun zamandır sahip fakat ülkemize daha henüze gelemedi.

4G Türkiyeye Ne Zaman Gelecek ?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında ise “2015’in sonlarına doğru bu teknolojiye geçiş yapılacak” ifadeleri yer aldı. Böylece 4G Türkiyeye Ne Zaman Gelecek soruları nihayet yanıt bulmuş oldu. 4G, 3G’ye rakiben 10 kat daha hızını arttıracağını söyledi. Ayrıca kırsal kesimlerde de bir düzenleme olacağını söyleyen Lütfi Elvan, kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlarımız için de bir müjde verdi. Ayrıca sözlerine internetin en ucuzunu da bizim kullandığını ekledi. Artık cep telefonu öperatörlerinin de bu sektöre girmesiyle rekabet ortamı oluştuğunu söyleyen Elvan fiyatların daha da çok düşeceğini söyledi.

facebook müşteri hizmetleri

3G ile 4G Teknolojisinin Farkları Nedir?

Herkesin tahmin edebileceği gibi ilk önce hız farkı tabiî ki de olacak. 3G ile bir filmi (yaklaşık 800 mb) 7 dakikada, 4G ile ise bu filmi 5 saniye de indirebilirsiniz fakat bu hıza her zaman ulaşmanız tabiî ki de mümkün olmayacaktır. 4G kimler için geliyor sorusuna cevap olarak ise video izleyenler, her dakika yeni bir dosya, oyun indirenler için geliyor olacak. 4G ile veri aktarımı da bu sürenin 3 katına çıkacak fakat internet limitiniz için bu pek de yararlı bir şey olmayacaktır. Sizin için şarj önemliyse kesinlikle 4G’ye geçiş yapmayınız çünkü 3G bile bu kadar pil yerken 4G ne kadar pil yediğini siz düşünebilirsiniz. Apple’ın kurucu ortaklarından olan Stephen Gary Wozniak ABD’deki 4G ile Türkiye’deki 3G’yi kıyaslamıştı ve “Türkiye’nin 3G’si Amerikanın 4G’sinden daha hızlı.” sözlerini söylemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir