5 Adımda Yeni Need for Speed Hakkında Bilinenler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi iki senelik bir ara veren Need for Speed serisi, bu sene seriyi sıfırlayarak geri dönüyor. Sevilen yarış serisi bu yeni oyunda serinin en sevilen oyunları Underground ve Most Wanted’ı baz alarak bu iki oyunun iyi yönlerini alıp mükemmele ulaşmayı hedefliyor. Biz de Gamescom’dan gelen bilgilerle beraber de aklınızda soru işareti kalmaması için size oyunla ilgili bilinen her şeyi içeren bir liste yapmak istedik.

İşte karşınızda 5 adımda Need for Speed hakkında bilinen her şey…

1- Hikaye Ağırlıklı Oynanış

Her ne kadar yarış oyunları hikayeden ziyade yarış deneyimine ve arabalara yoğunlaşsa da yeni Need for Speed böyle olmayacak. Daha önce birkaç oyunla bunu deneyen EA, 2011 yılında çıkan Need for Speed The Run ile bu formüle en yakın işi yapsa da tutunamamıştı. Gelen bilgilere göre EA hikaye bazlı oynanışa devam etmek istiyor ve The Run benzeri bir hikaye anlatımını geliştirerek serinin kilometre taşı yapmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar senaryo diğer Need for Speed’lerde olduğu gibi “sen genç bir yarışçısın, gidiyorsun” klişesine bağlı olacaksa da live action ara sahneler ve quick-time event’ler ile EA bu senaryoyu geliştirmeyi amaçlıyor.

Need-for-Speed-EA-E3-2015-Stream-03-1280x720

2- Otomobil Kültürüne Sadık Mekanikler

EA yeni Need for Speed ile beraber oyuncuların olabildiğince gerçekçi bir ortamda sokak yarışı kültürünü hissetmesini istiyor. Bu nedenle oyunun geliştiricisi Ghost Games, Speed Hunters isimli bir otomobil blog’u ile beraber (ki bu blog da EA’e ait) yakın ilişkiler kurarak onlardan aldıkları bilgi ve fikirleri oyuna uygulamayı amaçlıyor. Açıkçası Ghost Games’in bu konuda bu kadar titiz çalışması oyunla ilgili ümitlerimizi arttırmaya yetiyor da artıyor bile.

facebook müşteri hizmetleri

3- Fotorealistik Görseller

Yeni Need for Speed’in en önemli özelliklerinden biri de grafikleri. E3’ten önce yayınlanan ve herkesin live action sandığı teaser trailer videonun sonundaki “oyun içi görüntüdür” mesajıyla izleyenleri dumura uğratmıştı. EA yeni Need for Speed ile fotoğraf kalitesinde grafiklere ulaşmak için elinden geleni yapıyor ve elimizdeki materyallere bakılırsa bu amacına ulaşacakmış gibi de görünüyor.

need-for-speed-official-e3-2015-trailer-0

4- Açık Dünya

Bunu gerçekten belirtmemize gerek var mı bilmiyoruz. Zaten yeni Need for Speed ilk duyurulduğunda bile emindik oyunun açık dünya olacağından. Need for Speed’de oyuncular Ventura Bay isimli hayali bir şehirde direksiyon sallayarak yarışların peşinde koşacak ve senaryoya göre ilerleyecek. Henüz yeni şehrimizin boyutlarının ne kadar büyük olacağı belli değil, ancak oldukça büyük olmasını ümit ediyoruz.

5- Modifiye

Need for Speed Carbon’dan sonra çıkan hiçbir Need for Speed oyununda otomobillere yaptığımız modifikasyonlar aynı tadı veremiyordu. Daha önce tüm otomobili baştan aşağı değiştirme şansına erişebiliyorken yeni oyunlarda modifikasyon sadece belli başlı parça değişimleri ve performans yükseltmesinden ibaretti. Yeni Need for Speed serinin eski oyunlarından ilham alıyor ve yine bildiğimiz, sevdiğimiz otomobil modifikasyonlarını emrimize sunuyor. Hangimiz Renault Clio’dan canavar yaratmayı özlemedik ki?

NeedforSpeed_Screen_03

Şimdilik Need for Speed’den aktaracaklarımız bu kadar. Oyun 2015’in üçüncü çeyreğinde PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

2 thoughts on “5 Adımda Yeni Need for Speed Hakkında Bilinenler

 • 10 Ağustos 2015 at 01:20
  Permalink

  şu hayatta en sevdiğim şeylerden biri dir arabalar o yüzden bu oyunu dört gözle bekliyorum 😀

  Reply
 • 10 Ağustos 2015 at 00:20
  Permalink

  şu hayatta en sevdiğim şeylerden biri dir arabalar o yüzden bu oyunu dört gözle bekliyorum 😀

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir