5 Dakikada Hızlı Şarj Teknolojisi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günlük hayatımızda yaptığımız her iş sırasında aksiliklerin, planlanmayan durumların ortaya çıkması ihtimalinden dolayı veya sadece birşeylerden haberdar olmak için telefonlarımızı açık tutarız. Hiçbir işlem yapılmasa da bekleme modunda şarjını yavaş yavaş tüketen bu kullanışlı cihazlar, işimiz onlara düştüğü her zaman bizlere “acaba şarjı bitecek mi?” korkusu yaşatırlar. Telefonların toplumda son derece önemli bir yer edinmesiyle birlikte sokaklara hızlı şarj noktaları koyulmaya başlandı ancak bu hızlı şarj noktaları, telefonları söylenildiği kadar “hızlı” bir şekilde şarj edemiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Huawei, şarj sorunu yaşayanlar, yani tüm telefon kullanıcıları için oldukça kullanışlı olabilecek bir şarj teknolojisi geliştirdiğini duyurdu. Hızlı şarja göre kat kat hızlı ve etkili olan bu teknoloji, 3000mAh kapasiteli telefon bataryanızın %48’ini sadece 5 dakika içerisinde doldurabiliyor. 56. Batarya Sempozyumu’nda tanıtılan bu yeni teknoloji, Huawei’in dediğine göre batarya ömrünüzü hiçbir şekilde kısaltmıyor ve bu nedenle teknoloji, şarj teknolojilerinde bir devrim niteliğinde.

600mAh kapasiteli bataryanın %68’ini sadece 2 dakikada doldurabilen bu teknoloji, yeni kullanılmaya başlanan ve kullanımı çok zahmetsiz olan kablosuz şarj teknolojisinin yerini alabilecek gibi görünüyor. Sempozyumda tanıtılan bu teknolojinin üretimini gerçekleştirdiklerini belirten ancak teknolojinin ne zaman herkes tarafından kullanılabileceğine dair herhangi bir açıklama yapmayan Huawei, hızlı şarj teknolojisini kendi cihazlarına uyguladığı takdirde mobil cihaz sektörüne damgasını vurabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir