6 Ayarla Mozilla Firefox’a Hükmedin

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mozilla, Firefox’un irili ufaklı bir çok yenilik barındıran 35. sürümünü yayınladı. Daha önce denemediyseniz ya da uzun bir ara vermiş ve eski dostu görmek istiyorsanız şimdi Firefox’u denemenin tam sırası.

Vereceğim 6 ayarla, Firefox’tan daha fazla verim alacaksınız. İlk olarak buradan (eğer kurulu değilse) Firefox’u indirip kuralım ve ayarlamalara geçelim.

1. Anında Video Görüşme

35 numaralı versiyon ile Firefox’a gelen en büyük yenilik video görüşme. Skype benzeri bir özellik olan video görüşme ile ek bir uygulama ya da eklentiye gerek duymadan görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız Firefox’un size vereceği link. Bu linki görüntülü görüşeceğiniz arkadaşınıza, ailenize, eşinize vs. gönderip sohbete başlayabilirsiniz. Karşı tarafın Firefox kullanma zorunluluğu yok. Fakat en iyi deneyim için Firefox kullanımı öneriliyor.

firefox-video-gorusme

facebook müşteri hizmetleri

Firefox üzerinde görüntülü görüşmeye başlayabilmek için, ilk olarak sağ üstte bulunan mavi gülen surata tıklamamız gerekiyor. (Eğer yoksa, Firefox’un menüsünden Özelleştir‘e tıklayıp aktif edebilirsiniz.) Açılan pencerede “Görüşmeyi başlat” düğmesine tıklayarak bir görüşme oluşturacaksınız. Ardından görüşmenin linkini karşı tarafa vererek sohbete başlayabilirsiniz. Ayrıca bu pencereden sohbetlerinizi yönetebilir, durumunuzu ayarlayabilirsiniz.

2. Sık Kullanılanlarınıza Etiket Eklemek

Sık kullanılanlarınıza etiket ekleyerek, daha sonra bulunmalarını ve erişimi kolaylaştırabilirsiniz. Adres çubuğuna ilgili etiketi yazarak, sık kullanılanlara eklediğiniz sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

3. Eklenti Kurarken Beklemeyin

Firefox, eklenti kurulumundan önce sizi 5 saniye kadar bekletir. Bu sayede eklentiyi kurmadan önce size süre tanıyıp eklentiyi kurmakta kararlı olup olmadığınızı sorgulatır. Eğer bilinçli bir kullanıcı iseniz, kuracağınız eklentilerin kaynağına güveniyor ya da risk almayı seviyorsanız; bu 5 saniyelik beklemeyi kapatabilirsiniz.

Bunun için adres çubuğuna about:config yazarak Gelişmiş Ayarlar bölümünü açmalısınız. Ardından Ctrl+F ile ayarlar arasında security.dialog_enable_delay ibaresini arayın. Bu ayara çift tıklayarak yeni bir değer atayabilir ya da 0 vererek beklemeyi kapatabilirsiniz.

Yazının Devamı >>

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir