9 Ayda 1000’e Yakın Ödül Kazanmak ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter’da ya da çeşitli sosyal mecralarda yapılan ödüllü çekilişleri hepiniz bilirsiniz. Çoğu zaman bunlara inanmıyor olabilirsiniz. Belki de kazanmanızın mümkün olmadığını düşünüp çekilişe katılmaktan vazgeçersiniz. Bir adam kendi yazdığı bir bot yardımıyla 9 ayda yaklaşık 1000 ödül kazandı. Peki ama nasıl ?

Hunter Scott Motorola Solutions(MSI) şirketinde bir elektrik mühendisi. Düzinelerce hediye kartı, bir dünya sinema ve konser bileti, Kentucky Derby mousepad, Godzilla şapkası ve t-shirtü, 1 yıllık Spotify üyeliği ve daha pek çok eşyanın sahibi oldu.

Bir blog yazısında kazandıklarının çoğunun saçma olduğunu belirten Scott, bazı şeylerin ise çok cool olduğunu ve her gün posta kutusunda gizemli paketler bulmanın çok eğlenceli olduğunu yazdı.

Scott aslında tüm bunları bir Python programıyla kazandığını ifade etti. Kendi yazdığı bir programla “RT to Win” yani “kazanmak için rt” anahtar kelimesini içeren tüm tweetleri araştırmasını ve cevap yazıp, rt etmesini sağladı. Bu herhangi birimizin çekilişe katılmak için yapması gerekenlerin aynısı.

facebook müşteri hizmetleri

ödül

Kulağa kolay geliyor ancak Scott bunun çok zor olduğunu belirtiyor. Çünkü Scott Twitter’ın TWTR ve Tech30 sensörlerinden saklanmak zorundaydı. Bu sensörler sosyal ağdan tüm botları engellemeye programlanmış durumda.

Scott 9 ayda 165.000’den fazla çekilişe katıldığını ve sadece 984 tanesini kazandığını belirtti. Kazanma oranını yaklaşık %0.6

Kazandığı filmlerin, konserlerin ve tiyatroların tamamını gidemeyeceğini belirterek iade eden Scott, en değerli ödülünü de kibarca reddetti. New York Moda Hafta’sında limuzin ve alışveriş keyfi içeren 4000$lık bir paketi kabul etmedi. İllinois’te yaşadığı için gitmesinin zor olduğunu ve vergi ödemeyi de istemediğini ,kendisini arayan ekibiyle ödülü başkalarına hediye etmelerini istediğini söyledi.

Favori ödülünün de hiç duymadığı Meksikalı bir opera sanatçısının imzalı Kovboy şapkası olduğunu yazdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir