Acer 5520g Reset Atma Sorunu ve Çözümü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Acer Aspire 5520g Reset Atma Sorunu Hakkında

acer kırık
Bu bilgisayarlarda genel olarak bütün bilgisayarcılar tarafından bilinir ki bunun gibi durumlarda ekran kart chip set sorunu olarak ün kazanmıştır ama öyle olmayabilir. Eğer acer bilgisayarınız haric ekran kartlıysa ve ekran kartı markası NVIDIA ise açılıpta ekran gelmeden kapanıyorsa emen ekran kartı düşüncesşne kapılmayın zira bu gibi durumlarda ekran kartına işlem yapanlar çok olur ve sağlam ekran kartınızdan da olabilirsiniz dikkatinize. Fabrikasyon sorunlu olan aslında bu bilgisayarlar acer markasının adını yer düşürmüştür ve kullanıcılarında.
nvidia

facebook müşteri hizmetleri

Acer Aspire 5520g Reset Sorunu nun Çözümü

Anlatacaklarımız Acer’in Aspire 5520 yada 55** serilerinde oluşan reset sornları için geçerlidir zira farklı bilgisayarlarda denemeyin.
acer ekran
Not: Anlatacağımız çözüm ile bilgisayarınızda doğabilecek hasarlardan sorumlu değiliz…
Bilgisayarınızın ekran kartı sökülebiliyorsa ki bağzı modellerinde onboard olabiliyor sökün ve aynı model acer de deneyin çalışıyorsa sorununuz bios ta dır. Peki açılmıyor nasıl bios güncelleyebiliriz? Diyorsanız adım adım şunları takip edin. Not: Yapıcağımız ilk işlemleri farklı bilgisayarda yapın.

1. Adım: Crysis Disk adlı yazılımı indirin ve Acer Aspire 5520g’nin orijinal bios unu indirin.
2. Adım: Fat dosya sistemiyle biçimlendirilmiş bir flash disk takın.Uyarı: Flash Disk’inizin sürücü birim harfini ( :A) yapın. İndirdiğiniz Crysis Disk dosyanın içindeki CRISDISK isimli bat dosyasını çalıştırın devam etmek için bir tuşa basın sonrasında hızlı biçimlendirecek eğer biçimlendiremezse koşulsuz biçimlendirilecek sorusu gelir one E deyip bekleyin tamamlandığında ise bir tuşa basın diyecek uygulandığında ise otomatik programdan çıkacaktır. Flash ın içini açıyoruz ve indirdiğimiz orjinal Acer Aspire 5520g bios unu  adını BIOS.ROM olarak değiştirip flash ın içine atıyoruz.
3. Adım: Flash Disk’i Acer Aspire 5520g takın.
4. Adım: Bilgisayarın ( Fn aynı zamanda ESC’ye basın ) ve adaptörü bilgisayara takın power tuşun’da turuncu ışık yanıp sönecek.
5. Adım: Tuşları bırakıp pover tuşuna basın bekleyin flash disk ten biosu otomatik olarak güncelleyecek ve bittiğinde bilgisayar yeniden başlayacak.
Kolay gelsin… İşte Yazılımlar Aşağıda Tek Paket Halinde Veriyorum Bios’la Beraber…

                                       Acer Aspire 5520g BIOS_v1.33 İndir

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir