Adblock Android’e Geri Dönüyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Her ne kadar reklamlar web siteleri için ekmek kapısı olsa da bazı siteler bastığınız her yerden saçma sapan reklamlar açarak canımızı sıkabiliyor. İşte bu tür reklamlardan kurtulmamız için bulunmaz bir nimet olan Adblock çok işlevli bir uzantı olmasına rağmen yalnızca Google Chrome ve Mozilla Firefox aracılığıyla bilgisayarda çalışıyordu. Bu kez ise Adblock Android kapılarını aşındırıyor, hem de ikinci kez.

facebook müşteri hizmetleri

Bundan daha önce de Adblock geliştiricileri bir uygulama olarak Adblock‘u Google Play‘de Adblock Plus adıyla yayınlamıştı. Genel olarak web siteleri ile beraber tüm Android uygulamalarındaki reklamları da kaldıran Adblock Plus, Google tarafından reklam gelirlerini düşürmemek için Google Play‘den kaldırılmıştı. Buna rağmen uygulama hala APK olarak indirilmeye devam ediyordu.

Uzun bir aradan sonra Adblock geliştiricileri Android‘e geri dönüyor ancak bu kez daha farklı bir şekilde. Daha önce sadece bir uygulama olarak yayınladıkları Adblock bu kez bir web tarayıcı olarak geliyor. Yani Android’in reklam politikasını çiğnemeden internette istediğiniz sitede reklamsız ve özgür bir şekilde gezinebileceksiniz.

Şu an için Adblock Plus Browser beta aşamasında ve yalnızca Android için yayınlanacak. Henüz iOS için herhangi bir bilgi gelmese de Apple’ın uygulama şartlarına uyması beklenmediği için Adblock’ın iOS’a gelmesi zor. Uygulamanın beta sürümüne erişebilmek için Google+‘daki Adblock Browser for Android Beta isimli gruba katılmanız gerekiyor. Bahsettiğimiz uygulamaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir