Adil Kullanım Kotası Sorununda Müjde !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet kullanıcılarının kabusu haline dönen AKK yani adil kullanım kotası sorunundan yeni bir haber geldi. Adil kullanım kotası nedir derseniz, bu terimi internet download limiti şeklinde açıklayabiliriz. Yani internet hızınız belli bir indirme limitine ulaşana kadar yüksek hızda çalışıyor, fakat limit dolduğu taktirde hızınız 3 megabite düşüyor. Change org sitesinde yapılan imza toplama çalışması sonrasında BTK adil kullanım kotası hakkında yeni çalışma yapma adına masaya oturdu. Sonuçlananlara göre ise kotanın 3 katına çıkartılma kararı alındı.

facebook müşteri hizmetleri

2016 yılı başında alınan bu karar ile beraber,adil kullanım kotası kuralları yeniden düzenlenecek. Bu konu ile ilgili maddede ise şunlar belirtiliyor ; “Yaşanan teknolojik gelişmeler ve artan tüketici talepleri göz önünde bulundurulduğunda sabit ve mobil internet erişimlerinde uygulanmakta olan Adil Kullanım Kotası sonrası hızın iyileştirmesi ve tüketicilere karşı şeffaflığın arttırılması amaçlanmaktadır.” denildi.
adil-kullanim-kotasi

Bu açıklamalara göre 50-75 GB kotası bulunan bir kullanıcı limiti doldurduğu taktirde hızları 3 Mbps’e düşürülüyordu. Bundan sonra kota 150 GB olacak ve daha uzun süre yüksek indirme keyfi yaşanabilecek.

3 thoughts on “Adil Kullanım Kotası Sorununda Müjde !

 • 3 Şubat 2016 at 20:13
  Permalink

  Ne zaman uygulanacak ya da uygulanıyor mu ?

  Reply
  • 4 Şubat 2016 at 13:44
   Permalink

   Uygulama tarihi ile ilgili henüz net bilgi sahibi değiliz tuna.

   Reply
 • 4 Şubat 2016 at 01:42
  Permalink

  En azından bundan sonra AKK 1 hafta içinde bitmeyecek 😀

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir