Aeromobil Kaza Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda gündemde olan ve başarılı bir şekilde çalışmalarını devam ettiren Aeromobil 3.0 prototip uçan araba, geçen hafta Cuma günü Slovakya’da yapmış olduğu test uçuşunda yere çakıldı.

Uçan aracın üreticisi olan Stefan Kelin, aracı kontrol eden kişiydi. 54 yaşında ki Stefan, kontrolü kaybedince araç döne döne yere çakıldı. Sürücü ise paraşüt ile atlayarak canını kurtardı. 300 metreden yere çakılan aracın ise ön tarafı tamamen ezilmiş durumda.Aeromobil’in yapmış olduğu açıklamada, yapılan bu test sürüşünde ortaya çıkan sonuçların bir sonraki geliştirmelerinde çok faydalı olacağını belirterek, uçan arabalar üzerinde çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirttiler.

facebook müşteri hizmetleri

Geçen yılın Ekim ayında Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk’ın yapmış olduğu bir açıklamada, uçan araba üretmenin günümüzde tehlikeli olabileceğinden ve özellikle kötü hava şartlarında yapılan uçuşlarda ortaya çıkacak olan sorunların sonuçlarının kötü olabileceğinden bahsetmişti. Hepsinden önemlisi de şehrin içinde oluşacak olan gürültünün büyük sıkıntılar oluşturabileceğini söylemişti. Elon Musk, “hiç kimse yolda yürürken başına küçük uçaklar düşsün istemez” diyerek sözlerini devam ettirmişti.

Yine de bu bile bir ilerleme anlamına geliyor. en fazla 10 yıl içinde uçan arabalar yavaş yavaş hayatımızın bir parçası haline gelecek olsa da henüz Jetgiller’deki gibi havada duran hovercar’ların gelmesini falan düşünmeyin derim ben.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir