AirTies Air6271 port açma

facebook android iphone ayarlari

AirTies Air6271 port açma
5 - 1 OY

Airties air6271 modemde port açma nasıl yapılır? Airties air 6271 modemin ayarları. Airties air6271 modem de port yönlendirme. Airties air6271 modem giriş şifresi nedir? AirTies air6271 port açma TTnet, Superonline, Doping, Turknet ve Biri ADSL modem.

Airties Air6271 modemde port açma işlemi için aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekiyor. Öncelikle tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazıp giriş yapıyoruz. Gelen sayfadaki şifre bölümünü boş bırakarak geçiyoruz.

Airties air6271 port açma

Airties air6271 port nasıl acılır

Airties air6271 port açma ve yönlendirme nasıl yapılır

Daha sonra açılan sayfa da sol kısımdaki “nat” seçeneğine tıklıyoruz. Burada “nat etkin” seçeneğinin etkin olmasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Airties air6271 port yönlendirme

 

Daha sonra sol tarafdaki  “nat” seçeneğinin hemen altındaki “port yönlendirme” seçeneğine tıklıyoruz. Bu kısımda “yeni” yazan bölüme tıklıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Airties air6271 modem giris sifresi

Açılan sayfada ki ayaları aşağıda anlattığımız şekilde yapılması gerekiyor,

kural adı  : bu kısma açmak istediğimiz port2 un ismini yazıyoruz. (kamera 1 vb.)

lan arabirimi : bu kısma ise lan- 0  seçeneğini seçiyoruz

wan arabirimi :  bu kısma da “vc1” olan seçeneğin seçili olması gerekiyor.

yeni ıp adresi : bilgisayarımızın yerel ıp adresini yazmamız gerekiyor.Daha sonra hemen yandaki “ekle” butonuna tıklıyoruz.

uygulama adı : bu kısma açacağımız port’un ismini yazıyoruz

tcp portları ve udp portları : bu kısımlara da açma istediğimiz port numaralarını yazıp “ekle” butonuna tıklıyoruz ve sayfayı kaydediyoruz.

 

Airties air6271 modem ayarlari

Bu işlemleri yaptığımız zaman port açma işlemi tamamlanmış olacak. Son olarak sol kısımda “nat” seçeneğinin altındaki “dmz” sekmesine tıklıyoruz ve açılan sayfada “dmz etkinleştir” seçeneğinin işaretli olması gerekiyor.

 

Airties air6271 ttnet modem kurulumu ve port açma

Yukarıda anlattığımız şekilde ayarları yapılırsa port açma işlemi tamamlanmış olur. Bu konuda destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz. Airties air 6271 modem kurulumu nasıl yapılır yazımızı incelediniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir