Akıllı Çanta ile Şarj Sorunu Ortadan Kalkıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Piyasaya yeni çıkan akıllı sırt çantalarına güç geçtikçe talepler artıyor. AMPL Labs firması, tasarladığı akıllı sırt çantasıyla birlikte şarj sıkıntısı yaşayanlara çare oluyor.

Smart Bag adı verilen çanta dünyanın en akıllı çantası olarak gösteriliyor. Çantada toplamda 7 USB girişi bulunuyor. Bu girişler sayesinde bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerin şarjı gerçekleşiyor. İçerisindeki pil ile telefonları 2 veya 3 defa şarj etme imaknı veren çantayı 18,5 wh Tablet Boost pili ($70) satın aldığımız zaman iPadAair 2’ye 10 saatlik pil ömrü sağlıyor. Laptop Boost alınarak da ($140) 13 inç’lik Macbook Air, 14 saat daha çalıştırılabiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

smart bag 3

Çantanın bir diğer özelliği ise akıllar telefonlarda bulunan uygulaması. Bu uygulaması sayesinde çantadaki cihazların şarz düzeylerini akıllı telefonunuzda görebiliyorsunuz. Çantadan uzaklaştığınızda ise uyarı veren uygulama ayrıca çantanın içerisindeki sıcaklığı da ölçüp sizlere aktarabiliyor.

Üzerinde OLED dokunmatik ekran yer alan akıllı çanta, bu ekran sayesinde sistemin durumunu kontrol edebilmenizi sağlıyor. Polyester malzemeden üretilen 29 litrelik bir hacime sahip olan çanta $300 fiyat etiketi ile satışa çıkacak. Yaz döneminde piyasaya sürülecek cihaz hakkında Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair bir bilgi de bulunmuyor.

Yazan: CEM ÇELİK

2 thoughts on “Akıllı Çanta ile Şarj Sorunu Ortadan Kalkıyor

 • 19 Ocak 2015 at 17:02
  Permalink

  Bence çok güzel ya

  Reply
 • 19 Ocak 2015 at 17:02
  Permalink

  Bence çok güzel ya

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir