Alcatel Idol 3’ü Satın Almanız İçin 5 Sebep

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer yeni bir Android telefon almayı planlıyorsanız 2015 bu planınız için uygun yıl olabilir. Bir çok dağıtımcıdan kilitsiz Android cihazlar görmeye başladık ve bazıları -Alcatel Idol 3 gibi- bütçenizi zorlamadan satın alabilmeniz için gayet uygun.

İyi bir kilitsiz Android telefon almanın en zor kısmı hangisini tercih edeceğinizdir. Aslında bu tüketici açısından oldukça iyi bir durum, aynı zamanda yardımcı olabileceğimiz bir durum da. Size Alcatel Idol 3’ü önerebiliriz, sebepleri ise şöyle…

1- Ekran

Her ne kadar Android cihazlar arasında bulabileceğiniz en iyi ekran olmasa da, 1000 lira ya da daha fazla ödemeden alabileceğiniz cihazlar arasında en iyi ekran bu cihazda. 5.5 inçlik 1080p ekran (ki bu inç başına 401 piksel eder) harika görüş açısı ve muazzam renkler sunuyor. Hem kapalı hem de açık alanlarda gayet iyi çalışan ekrandan pişman olmayacaksınız.

Bu kadar ucuz bir telefondan bu kadar iyi bir ekran görmeyi bekleyemezsiniz.

2- Yazılım

Akıcı ve hassas bir yazılım en iyi kullanıcı tecrübesi için önemlidir. Idol 3 milyonlarca fonksiyon ile donatılmamış olabilir, ama her şey iyi yapılmış ve “mevcut” yazılım kullanmak için ideal.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca Alcatel Lollipop güncellemeleri için gayet hızlı davrandı ki bu çoğumuz için çok önemli.

Eğer size dağınıklık hissi vermeyen ve yaptığı işte iyi olan bir telefon istiyorsanız buldunuz.

3- Dizayn

Her ne kadar Idol 3 plastikten yapılmış ve bunu size hissettiriyor olsa da tasarım oldukça şık ve ele oturuyor.

Köşeler kavisli ve eğimli, yani Idol 3’ü tutarken sert köşeler hissetmiyorsunuz. Kamera arkaya gömülmüş ve güç ile ses tuşları bulunması kolay ve cebinize koyup çıkarırken başka şeylere değmeyecek şekilde tasarlanmış.

Bunun gibi küçük şeyler fark yaratır, özellikle çoğumuzun sürekli elinde telefon ile uğraştığını düşünürsek.

4- Ses

Alcatel Idol 3’te mükemmel ses kalitesine ulaşabilmek için JBL ile çalışmış.

Öne bakan çift hoparlörden gelen ses yeterince yüksek ve mükemmel ses kalitesi vaadini yerine getirebiliyor. Gitar sololarından bas darbelerine, Idol 3 her türlü sesi kulaklık kullanmak istemediğiniz zamanlar size sağlamayı başarıyor.

Ama lütfen, siz otobüste kulaklıksız müzik dinleyenlerden olmayın…

5- Fiyat

Alcatel Idol 3 Amazon üzerinden 250 dolara, yani 600 lira civarı bir fiyata satılıyor.

Bu da demek oluyor ki üst düzey bir telefon kullanmak için bazı telefonların fiyatlarının yarısı kadar bir miktar ücret ödemek yetiyor.

Her ne kadar 1500 liralık bir telefonda yaptığınız her şeyi yapamayacak olsanız da, Alcatel Idol 3 verdiğiniz paranın hakkını size ziyadesiyle vermeyi başarıyor.

Kaynak: Android Central

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir