Alexa Yeni Özellikleri Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet sitelerinin trafik, dünya ve ülke sırası gibi bilgilerini tek bir çatı altında toplayan Amazon platformu Alexa yeni özellikleri ile internet sitesi sahibi ve reklam verenlere daha kesin bilgiler vermeyi amaçlıyor.

Bilmeyen veya daha önce hiç duymamış olanlar için Alexa‘dan biraz bahsetmek faydalı olacaktır. Alexa günümüzde birçok internet sitesinin dünya sıralamasındaki yerini göstermek ve sitelerinin prestijini artırmak için kullandığı bir platform. Yayıncıların reklam bulma konusunda da önemli bir kriter olan Alexa içerisine sitenizi kaydettikten sonra site trafik bilgileriniz, backlink diye adlandırdığımız dışarıdan gelen linkler ve arama motoru optimizasyonu gibi çalışmalar ile sitenizin ülke ve dünya sırasında yükselmenizi gösteren bir araç olarak tanımlamak mümkün.

Birçok reklam verenin her şeyden önce site Alexa değerlerine baktığı düşünülürse birçok internet site sahibi için oldukça önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Amazon bunun farkında olacak ki hem yayıncıların hem de reklam verenlerin daha doğru adımlar atabilmesi, site verilerini en doğru şekilde sunabilmesi için yeni özelliklerini duyurdu.

facebook müşteri hizmetleri

Alexa Yeni Özellikleri Neler?

Alexa‘nın yeni açıkladığı özelliklerin başında Unique yani benzersiz  ziyaretçi sayısı geliyor. Normalde trafik bilgilerini ilk 100 bin altında göstermeye başlayan Alexa‘nın çok da doğru veriler sunmadığını biliyorduk. Yeni özellik ile birlikte her gün güncellenen veriler ile sitenizin benzersiz ziyaretçi sayısı da Alexa profilinizde yer alıyor olacak.

Dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise anahtar kelime aracı. Hali hazırda zaten Alexa içerisinde bulunan bu özelliğin çok da güncellenmediğini belirtelim. Alexa yeni özellikleri ile birlikte bu alan da daha sık güncelleniyor ve kullanıcılara son aramalarla ilgili anahtar kelimeleri sunuyor olacak.

Websitelerinin anlık trafik değişiklikleri ile ilgili yeni bir alanında ekleneceği Alexa içerisinde farklı sitelerin trafik karşılaştırmalarını yapmak artık mümkün olacak.

Tech Kafa olarak da şu anda dünya sıralamasında 85 bin, ülke sıralamasında 1,200 ‘de olan bir siteyiz ve Alexa içerisinde hızla yükselmeye devam ediyoruz. Alexa hakkında daha fazla bilgi almak ve arayüzü görmek için Tech Kafa Alexa sayfasına buradan ulaşabilir, değerlerimizi kontrol edebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir