Alphabet Holding: Google’ın Yeni Sahibi !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google artık Alphabet Holding’in bir şirketi. Sakin olun ortada bir satış yok. 2 saat önce Google yaptığı bir açıklamayla Alphabet Holding bünyesinde çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Larry Page, yeni kurulan Alphabet’in resmi sitesi abc.xyz üzerinde yayınladığı yazıda, 11 yıl önce Sergey Brin ile kurdukları Google’da hiçbir zaman geleneksel olunmaması gerektiğini ve bundan dolayı Google’ı daha iyi yönetebilmek için Alphabet adında bir şirket kurduklarını belirtti.

Larry Page bundan böyle Alphabet’te CEO’luk yapacak ve Sergey Brin Alphabet’in başkanı olarak görev yapacak. Alphabet en büyük şirketi Google olan pek çok şirkete sahip büyük bir holding olacak. Blog yazısının başlığını da “G is for Google” diye yazması bize sanki Alphabet her harfe farklı bir şirket kuracak gibi geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu yeni şirket sayesinde etki alanı biraz daha küçülen Google web üzerine çalışırken, Google markasıyla görev yapan diğer markalar ayrı şirketlere dönüşecek. Böylece her şirket sadece kendi alanına özgü ekiple çalışacak ve verimlilik artacak.

googleclose

Yeni CEO Sundar Puchai

Holding’in başına geçen Larry Page’in Google yönetimindeki koltuğuna geçecek isim ise Sundar Puchai olarak açıklandı. Uzun zamandır şirkette önemli bir yere sahip olan Puchai’nin CEO olmasından yönetimin mutlu olduğu ifade edildi. 2004’te başlayan kariyerinde Chrome ile yükselen ve en son Android’in başına geçen Puchai yeni Google’da en yetkili kişi olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir