Amazing World of Gumball: Fellowship of the Things Oyunu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Evet, yine bir oyun incelemesiyle karşınızdayım. Tanıtacağım oyun devasa haritalı, harika grafikleri olan, destansı müzikleri olan bir oyun değil. Zaten, Cartoon Network izleyenler varsa aramızda neden bahsedeceğim hakkında az da olsa fikirleri vardır. İzlediğim en saçma ve en eğlenceli çizgi filmin oyunudur bu. Fellowship of the Things bir browser oyunu ve Cartoon Network’ün sitesinden oynanabiliyor. Gumball isimli kedinin ufak maceralarını yaşıyoruz, özet olarak. Oyuna hemen buradan ulaşıp oynayabilirsiniz.

Bilmeyenler için biraz çizgi filmden bahsedeyim. Gumball, 5 kişilik ailenin bir ferdi. Annesi bir kedi, babası ise şişman ve salak bir tavşan. Kız kardeşi Anais de bir tavşan fakat kendisi dizinin en zeki karakteri. Bir de Darwin isimli bir evcil balıkları var, Gumball’ın en iyi arkadaşı olur kendisi. Kardeş gibidirler, her şeyi beraber yaparlar. Sırf bu tanıtım bile çizgi filmin ne kadar absürd olduğunu açıklıyor bence. Çizgi film, 10 dakikalık ufak bölümlerden oluşuyor ve her bölümde farklı, eğlenceli konular işleniyor. Daha fazla detaya girmeyeyim, YouTube’da Türkçe dublajlı Gumball bölümlerini bulabilirsiniz.

gumball 1

Şimdi, oyuna dönelim. Oyunumuzun adı Fellowship of the Things. Yine bir gönderme yapmış Gumball arkadaşımız. Dizide sayısız gönderme var, belirteyim. FotT, bir browser oyunu. Cartoon Network’ün internet sitesinden oynanabiliyor. Herhangi bir üyelik istenmiyor ve kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Oyun süresi de yaklaşık 2-3 saat. Çerezlik, tam vakit öldürmelik bir oyun anlayacağınız üzere. Peki oyunda ne yapıyoruz?

facebook müşteri hizmetleri

Oyun için tam olarak olmasa da RPG tarzı bir oyun denilebilir. Satın alınabilecek itemlere, level atlamak gibi ögelere sahip. Amacımız gayet basit: Evimizden bazı eşyalar çalınmış. Bunları geri getirip evi annemizin bıraktığı gibi bulmasını sağlamak. Fakat, diziyi izleyenler bilirler ki bu asla gerçekleşmez. Oyunda da durum değişmiyor. Gumball, Darwin the Enchanted Dwarf ile beraber kendini maceralara atıyor. İki farklı haritada bütün eşyaları canavarlarla dövüşerek topluyoruz. Savaşlar ise biraz hıza dayalı. South Park’taki turlu dövüş sistemine benziyor ancak bunda skill’lerin cooldown’larının dolmasını beklemek yeterli. Skill aktif olduğu an rakibe saldırabiliyorsunuz.

gumball 2

Gumball, bir paladin ve kafasında bir kasket ile elinde bir sopası ile savaşıyor. Level atladıkça çok güçlü hale geliyor. Darwin ise dwarf olmasından dolayı bir guardian. Kalkanı var, kalkanıyla hem savaşıp hem savunma yapabiliyor ama Gumball kadar güçlü değil. Anais, Gumball’ın tavşan olan kardeşi, ise healer mage. Hem saldırı özelliği hem de heal özelliğine sahip. Bu üç kafadar, iki haritada kaybolan eşyaları birlikte buluyorlar. Ve bu işi yapanın kim olduğunu öğrenince çok şaşırıyorlar. Spoiler vermeyeceğim tabi ki, merak etmeden bu ufak, eğlenceli oyunu oynayıp görebilirler.

Oyunu bitirdikten sonra, aynı haritalara gidip farklı itemler ve hazineler bulmaya devam edebiliyoruz ancak ben pek de gerek görmedim çünkü 12 level’da oyunu bitirdim ve daha fazla level atlayamadım. Anladığım kadarıyla sınır 12 level. Çok fazla da item çeşidi yok, her karakter için belirli itemler var sadece. Ama dövüşmek eğlenceli olabilir. South Park tarzı dövüş sistemi gayet başarılı.

gumball_fott_anim_300x165

Amazing World of Gumball: Fellowship of the Things, canınız sıkıldığında vakit geçirebileceğiniz, keyifli bir oyun. Bazı yerlerinde ufak bulmacalar da var, çok basit bir oyun değil. Dövüşler hıza dayalı çünkü. Sonuç olarak, Gumball izlemeyi seviyorsanız, bu oyunu kaçırmayın derim. Cartoon Network’ün sitesinde farklı Gumball oyunları var, onlara da buradan ulaşıp denemelisiniz. Ancak benim ilgimi en çok bu oyun çekmişti. Keyif sizin TechKafa’lar. Herkese iyi oyunlar diliyorum.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir