Amazon Cloud Drive Sınırsız Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Amazon firması bünyesinde kurduğu Amazon Cloud Drive ‘a yeni bir sistem uyguladı. Bu sistemle birlikte bulut depolama uygulamasını kullananlara da pratik bir kolaylık sağlanmış. Uygulamanın temel amacı ise sınırsız dosya depolama durumunu çok uygun fiyatlarda satışa çıkarabiliyorsunuz.

2 değişik paketini satışa sunan Amazon firması, bu yeni depolama uygulamasını ayrıca 3 ay boyunca da sınırsız deneme şansını veriyor. Amazon’un sunduğu birinci paket içinde 5 GB sınırsız fotoğraf depolama ve dosya depolama yalnızca yıllık 11.99 Dolar üzerinden satılırken, ayrıca profesyonel fotoğrafçılar çok uygun olacak bu pakette ayrıca JPEG dosyalarından daha yüksek boyuta ve çözünürlüğü de içeren RAW dosyalarını da desteklemekte.

Amazon Cloud Drive Paketleri

İkinci paket ise sınırsız dosya almaya açık. Bu da şu anlama geliyor ki dilediğiniz kadar dosya yüklemesi yapabilirsiniz. Bu paketin yıllık fiyatı ise 59.99 Dolar olarak belirlenmiş. Yalnızca karşılaştırmanız için belirtmek istiyoruz ki 1 Terebaytlık Dropbox yıllık 99 dolar üzerinden satışa çıkarılıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Amazon firması fiyat uygulamasında bu kadar avantajlı olsa da ne yazık ki depolama pazarında hala oldukça gerilerde seyrediyor. Apple, iCloud’a ve iOS’a entegre olabildikleri için bir çok insan farkında bile olmadan iCloud’u tercih ediyor. Google’ın da aynı uygulamayı Android’le yapması mümkün. Dropbox, hiçbir sisteme entegre olamadığı için pek çok uygulama ile anlaşma yapmış durumda ve o anlaşmalar sayesinde kullanıcılara ulaşıyor. Dolayısıyla Amazon bunlar gibi uygulamalara ve çalışmalara dahil olamadığı için gerilerde kalıyor. Yine de çok karamsar olmamakla birlikte Amazon’un bu fiyat uygulamaları ve avantajları ile piyasasında kısa süre içinde iyi bir yere sahip olabileceği düşünülüyor.

Teknoloji dünyasında gerçekleşen savaşlar da son derece enteresan şekilde gerçekleşiyor. Her firma bir diğerinin önüne geçebilmek için gerek uygulamaları üzerinden farklılık yaratıyor ya da Amazon’un yaptığı gibi son derece tercih edilebilir olan sistemleri son derece uygun fiyatlarla satışa çıkarıyor. Sektör içinde teknoloji devlerinin yarattığı bu savaş ise kullanıcıların işine yararken, son derece cazip fiyatlarla güzel uygulamalara sahip olma şansına eriyorlar. Ancak teknoloji sürdükçe bu savaş da sürecektir…

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir