Amazon Cloud Drive’ın Kendi API’sı Oluyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Amazon, Cloud Drive hizmetini karışık bir pazar marketinden ziyade rekabet ortamına çevirmek için çalışıyor. Amazon‘un Prime kullanıcıları için geçenlerde Cloud Drive, sonsuz fotoğraf hizmeti satın alınmıştı. Bugün ise firma, gelşiştiricileriyle yeni bir Cloud Drive API‘si için çalışıyor. API, üçücü şahıs geliştiricilerin Cloud Drive üzerinde kendi uygulamalarını yapmalarını sağlayacak. Böylece depolama ile ilgili karışıklıkların önüne kendi özel uygulamaları ile geçilecek.

Geliştiriciler ise, tabi ki Amazon Web Hizmetlerini bir süre kullandılar. Cloud Drive API, aynı yöntemle oluşturulan ve tüketicilere doğrudan hitap eden bir şekilde olacak. Örnek vermek gerekirse fotoğraf düzenleme uygulamasında, kullanıcıların Amazon Cloud Drive‘a kaydettikleri bütün fotoğraflara göz atıp üzerinde düzeltme yapabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

amazon2

Amazon, Cloud Drive API geliştiricilerine değişik ekran çözünürlükleri, metadata yönetimi, indeksleme, arama veya eşitleme işlevi gibi konularda endişelenilmemesini  söyledi ve hepsinin API entegrasyonunun içinde olacağını belirtti. Aynı zamanda Cloud Drive, Filepicker ve diğer geliştirici uygulamaları da içinde barındıracak.

Başlangıcı ile, bir kısım mobil cihaz uygulamaları da Cloud Drive API ile entegre edilecek. Bunlar ise OfficeSuite, Perfectly Clear, FreePrints, Photo Gifts by MailPix, ScanCafe, FileThis, CloudHQ, File Commander, Jumptuit, Secrata ve Wappwolf olacak.

Kullanıcıların Cloud‘ta saklayabildikleri dosyalara ulaşması, mobil cihazların sınırlı kapasite sorununu aşacak. Böylece geliştiriciler için daha çok dosya sunma olasılığı sağlayacak. Bu aynı zamanda geliştiricilerin, kullanıcının seçtiği cihaza bağlı olmaksızın onlara istedikleri dosyayı sunmalarına olanak sağlayacak. Geliştiricilerin bunu yapmak için herhangi bir sunucu veya depolama alanı kullanmalarına gerek kalmayacak.

Cloud Drive API; REST tabanlı ve AWS üzerine kurulu olduğundan “Login with Amazon” protokolüyle, son kullanıcı ve Amazon arasındaki iletişimi sağlıyor. Böylece hem uygulama hem de Amazon güvence altına alınmış oluyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir