Amazon Hacklendi !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Amazon’un bazı müşterilerine gönderdiği mailde onları hesap bilgilerinin çalınmış olabileceği yönünde uyardığı öğrenildi. Amazon hacklenmiş olabilir mi ? Dünyanın önde gelen online alışveriş sitelerinden Amazon, kısmen de olsa hacklenmiş olabilir. Bu durumun neticesinde bazı Amazon müşterilerinin mail adresi ve şifrelerinin çalınmış olabileceği ifade ediliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Amazon’un bazı kullanıcılara gönderdiği mailde bu kullanıcıların mail adresi ve şifrelerinin 3. kişilerin eline geçmiş olabileceği uyarısı yapılıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Şirket, resmi olarak bir açıklama yapmasa da gönderilen mailde bazı kullanıcıların bilgilerinin hackerlar tarafından ele geçirilmiş olabileceği ve kötü niyetli olarak kullanılabileceği söyleniyor. Yapılan uyarıda olağan dışı bir bilgi aktarımının gerçekleşmiş olabileceği ve müşterilerin mağdur olmaması için çaba gösterildiği açıklanıyor. Bunun yanında Amazon’un bu kullanıcılara yaptığı öneri ise şu an kullandıkları şifreleri değiştirmeleri yönünde.

Şu an kaç tane Amazon müşterisinin hesabının tehlikede olduğu ise bilinmiyor. Ülkemizde de bulunan Amazon müşterilerinin bir an önce hesap şifrelerini değiştirmeleri güvenlik açısından doğru bir hamle olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir