Amazon Sesli Asistan Hoparlörünü Satışa Çıkarttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz l duyurulan ve kablosuz bağlantı özelliği ile bazı komutlar ile söylenenleri yapabilen sesli asistan Echo hoparlör Amazon tarafından duyurulmuştu. Bazı programlanmış kalıp cümleleri anlayabiliyor ve tepkiler verebilen bir cihazdı. Bu sanal asistan istediğiniz müziği çalabiliyor ve istediğiniz cevaplarıda verebiliyor. Sesli asistan Alexa’yı Amazon üzerinden satın alabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

Geçtiğimiz kasım ayında duyurulan fakat satın alması bir o kadar zor olan cihazı Amazon Prime üyeleri bile sipariş listesine girebilmişti. Ayrıca bu hoparlöre yoğun ilgiden dolayı sipariş veren kullancılara bir davetiye gönderilerek bir süre beklemek zorunda olduklarını belirttiler. Fakat Amazon kullanıcıları bu sesli asistan hoparlörü alabilmek için ödemelerini çoktan yapmış ve aylar süren kargo sürecini beklemek zorunda kalmışlardır. Amazon ise davetiye sisteminde oldukça kısıtlı kullanmışlardır.

facebook müşteri hizmetleri

Bu sorunların ardından Amazon, Echo’yu kolay bir şekilde sipariş edeiblmek için Temmuz 14 tarihinde gönderime başlatacak ve 180 dolardan bu ürünü satışa koyacak. Artık evlerimizdeki birçok cihaz bile akıllı diye tabir ettiğimiz makinalara dönüşmeye başladı. İlk olarak akıllı telefonlar daha sonra televizyon ve son olarak hoparlör gibi çeşitli aletlerde çoğalmaya başladı. Ayrıca sesli asistan Echo kullanım bakımından bir o kadar kolay ve birçok sesli komut hafızası bulunuyor. Yakın zamanda evimizdeki birçok cihaza sesli komutlar verebileceğimiz ve asistan gibi kullanabileceğimiz ürünler göreceğimiz zamanlar yaklaşıyor.

LG G4 Kurşun Testi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir