Amerikan Polisine Silahlı Drone’lar Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sahip olduğu yetkileri ile belli koşullarda sivilleri vurma yetkisine sahip olan Amerikan polisi, bu yıl içerisinde toplamda 759 kişiyi öldürdü. Çıkan olaylar sonucu hayatını kaybeden 759 kişi için birçok protesto ve internet sitesi açılmasından ders almayan Amerika, şimdi de Polis kuvvetlerine silahlı drone kullanımı izni veriyor.

facebook müşteri hizmetleri

Evet, şaka değil. Yeni yeni Türkiye’de ilgi görmeye başlayan Drone’lar, Amerika sokaklarında devriye gezecek ve gerektiğinde kontrol sistemi ile silahlı olarak olaya müdahale edebiliyor olacak. Yetkili ve eğitim görmüş kişiler tarafından kullanılması beklenen Drone’ların her ne kadar güvenli olduğu yönünde açıklamalar medya üzerinden yapılmış olsa da birçok kişi artan şiddet kullanımına karşı tepki göstermeye devam ediyor.

Konu ile ilgili bir de internet sitesi açan protestocular, ölen her kişi için haber ve isimlerin yer aldığı http://killedbypolice.net/ sitesi üzerinden tepkilerini dile getirmeye çalışıyorlar.

Gelişen teknolojinin insan gücünü azaltması konusunda her ne kadar tam destek versek de silahlı drone kullanımının, özellikle de polislerin üstün yetki sahibi olduğu Amerika gibi bir ülkede ne denli kabul edilebileceğini tahmin etmek güç.

Konu ile ilgili detaylı açıklama henüz yapılmamış olsa da bu haber sonrası Amerika’da tepki projelerinin ve yeni internet sitelerinin ortaya çıkması muhtemel.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir