Amiibo Siparişleri 10.5 Milyonu Aştı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nintendo‘nun Wii U ve 3DS için çıkardığı ve oyunlar ile entegre çalışan figür serisi Amiibo Nintendo’nun kasasını doldurmaya devam ediyor. Nintendo’nun yatırımcılar toplantısında açıklanan bilgilere göre bugüne kadar 10 milyondan fazla Amiibo siparişi sahiplerine ulaşmış. Siparişlerin istatistiklerini de çıkaran Nintendo, bu istatistiklere göre siparişlerinin büyük bir parçasının Amerika Birleşik Devletleri‘nden yapıldığını açıkladı. Siparişlerin %66 ile liderliğini yapan ABD’yi %20 ile Avrupa, %11 ile Japonya ve %3 ile Avustralya takip ediyor. Özellikle Amiibo’ların kendi anavatanlarında %11 ile kalması şaşırtıcı.

facebook müşteri hizmetleri

Bazı Amiibo’ların şu an üretiminin durdurulmasıyla ilgili özür dileyen Satoru Iwata, üretimin zaman aldığını ve stokların sınırlı olduğunu söyledi. Ayrıca bu stok sorunun düzeleceğinin garantisini veremeyen Iwata, yine de konu üzerinde çalışacaklarının altını çizdi.

10 Eylül’den beri hayatımızda olan Amiibo’lar maalesef ülkemizde bu kadar yaygın değil. Super Smash Bros başta olmak üzere bir çok Nintendo oyununda oldukça işlevli bir şekilde çalışan Amiibo’lar sanıldığının aksine bir Skylanders klonu değil. Super Smash Bros’tan örnek vermemiz gerekirse, Amiibo’larınızı eğiterek güçlendirebiliyor ya da onlarla karşılıklı savaşabiliyorsunuz. Temelde Skylanders’a oldukça benzeyen bu sistem derinlere indikçe farkını göstermeye başlıyor. Dalga dalga yayınlanan Super Smash Bros Amiibo figürlerinin yanı sıra Nintendo en son Yoshi’s Wooly World için peluş Yoshi Amiibo’ları yayınlayacağını duyurmuştu. Umarız kısa zaman içinde Nintendo yeniden ülkemize döner de biz de Nintendo’nun bu nimetlerinden faydalanabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir