Anadolu Üniversitesi iOS Uygulaması

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Gelişen teknolojinin bize faydalarından birisi hemen her şeye çıkan uygulamalar oluyor. Anadolu Üniversite’sinin iOS uygulaması da bunlardan birisi. PC’den biraz uğraşsak yapabileceğimiz her şey burada toplanmış durumda.

Uygulamayı indirdikten sonra öğrenci numaranız / şifrenizi giriyorsunuz. Başka hiç bir işlem yapmak gerekmiyor.

Uygulamanın bize sunduğu sekmeler ise

-Dersler
-e-Öğrenme
-Kütüphane
-Haberler
-Bağlantılar
-Takvim
-Şifre İşlemleri
-S.S.s (Sıkça Sorulan Sorular)
-Bonus: Radyo

Dersler kısmından rahatlıkla sınav sonuçlarını, sınav sorumluluk ünitelerini ve sınav giriş bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Sınav sonuçları eski tarihleri bile ayrıntılı olarak gösteriyor.

e-Öğrenme kısmında bölümümüze göre gösterilen kitapları e-kitap olarak indirebiliyor ve cihazınızdan çalışabiliyorsunuz. Buna sesli kitapta dahil. Aynı zamanda buradan seçtiğiniz derse göre 20 soruluk ve yarım saatlik bir sınava girebiliyorsunuz. Sınav soruları genelde çıkmış sorulardan seçiliyor.

Kütüphane kısmından ödünç aldığınız kitapları ve son tarihlerini görebilir, Anadolu Üniversite‘sinin database’inde bulunan e-kitaplara da erişim sağlayabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Haberler kısmında Anadolu Üniversitesi ve öğrencilerle ilgili haberleri güncel bir şekilde görebilirsiniz.

Bağlantılar kısmı çoğunlukla Sosyal Medya’ya dönük. Buradan Anadolu Üniversitesi‘nin sosyal ağlarına erişebilirsiniz. Aynı zamanda bu kısımda büro hizmetleri, iletişim, akademik takvim gibi diğer dış bağlantılar da bulunmakta.

Takvim kısmı ise dönem sonu ve başları ile sınav tarihlerini sık sık unutuyorsanız sizin için son derece yardımcı olacaktır.

Şifre işlemleri işe şifrenizi değiştirebilir, sıkça sorulan sorulardan siz de aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Bonus olan radyo ise Anadolu Üniversitesi‘nin kendi radyosu ve çoğunluk olarak “College Rock” dediğimiz türde hoş müzikler yayımlıyor.

anadolu ios app içi

Uygulama bizi sürekli sınav tarihlerine ve ya sonuçlarına bakmak için internet sitesinde girmekten kurtarıyor çünkü şifrenizi bir kere girdiğinizde bir daha çıkış yapmanıza gerek kalmıyor. Uygulama öğrenciler için büyük rahatlık doğrusu.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı