Android 5.0.1 Güncellemesi Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 ve Nexus 10 için çıkan Android 5.0.1 sürümü Android 5.0 Lollipop‘un çıkışından kısa bir süre sonra çıktı ve şu an indirilebilir.

Google, Android mobil işletim sisteminin son sürümü olan 5.0 Lollipop güncellemesinin kaynak kodlarını Android Açık Kaynak Platformu‘na (AOSP) ulaştırmasıyla birlikte teknoloji devleri cihazlarını bu yeni sürümle güncellemek için geçen hafta çalışmalara başlamıştı.

Ancak henüz Google‘a ait Nexus, Motorola Moto G ve Google Play Edition mobil akıllı telefonları haricinde hiç bir akıllı telefon Android 5.0 Lollipop güncellemesini alamamışken; Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 ve Nexus 10 cihazları Lollipop sürümünün ilk güncellemesine kavuştu bile.

facebook müşteri hizmetleri

android2

Google’ın AOSP’ye yolladığı Android 5.0.1 ROM güncellemesi bildiğiniz gibi çok geniş kapsamlı bir sürüm güncellemesi niteliğini taşımıyor, bir çeşit bug çözümü güncellemesi olarak tahmin ediliyor bu Google bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Android 5.0 Lollipop sürümünde özellikle akıllı tablet kullanıcıları, kilit ekranını açmaya çalışırken yanlış bir hamle gerçekleştirince her şeyin silinip fabrika ayarlarına geri dönülmesinden şikayet ediyorlardı ancak söz konusu Android 5.0.1 güncellemesi ile bu sorun giderilmiş olacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir