Android 5.0’da Trusted Places ile Ekran Kilidi Açın

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google Play‘in Android 5.0 için çıkarttığı Trusted Places ile evdeyken sürekli ekran kilidi girmekten kurtulabilirsiniz. Artık sürekli şifre girmeye son.

Bu günlerde çoğumuz güvenlik açısından veya telefonumuzun karıştırılmasından haz etmediğimizden olsa akıllı kilitleri kullanıyoruz. Fakat bu telefonumuzu kendimiz de kullanırken sık sık kilidi açmak için deseni çizmek ve ya şifreyi girmek bir süre sonra bıktırıcı olabilir.

facebook müşteri hizmetleri

android1

Bu durumu keşfeden Google da Android 5.0 için bir yenilik çıkarttı. Google Play Store‘da bulunan Android 5.0 Smart Lock özelliğine eklenecek olan “Trusted Places” (Güvenilen Yerler) ile mobil cihazınıza her seferinde şifre girme derdinden kurtulabilirsiniz. Bu özellik önceden belirlediğiniz yerlerde kilit ekranını ortadan kaldırabiliyor (Mesela kendi eviniz gibi).

Ayrıca belirlediğiniz yerin dışında belirlenmiş Bluetooth veya NFC cihazlar menzilde olduğunda da kilit ekranına geçebilirsiniz. Smart Lock, ilk olarak Android 4.0′a çıkan yüzünüz ile kilit açma özelliğini de kapsıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir