Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Aslında şubat ayında yayımlanması beklenen Android 5.1 Lollipop sürümü mart ayına kadar gecikmişti. Bunun sebebi olarak ise sürümde bulunan bir takım hatalar olarak gösterildi. Fakat sonunda Android 5.1 Lollipop güncellemesi resmi olarak duyuruldu.

2008 senesinden beri Google’in üzerinde çalıştığı ve sürekli geliştirdiği mobil cihaz ve tablet işletim sistemi, Apple’in iOS işletim sistemi ile birlikte mobil cihaz piyasasında en çok kullanılan işletim sistemi olarak biliniyor.

Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile birlikte bazı hataların düzeltilmesinin yanı sıra tabii ki bazı yeneilikler de gelmiş durumda.

Hep beraber bu güncelleme ile nelerin geldiğine bir göz atalım.

Android 5.1 Lollipop Güncellemesi

ART yapı, Material Design arayüzü ile aynı anda performans düzeltmesi yaparak görsel performansı da iyileştiren güncellemede ilk dikkat çeken yenilik, Android 5.0 Lollipop’ta bulunmayan gerçek bir “sessiz mod”un gelmiş olması oldu.

RAM kullanımı ve yönetimi yeniden düzenlenerek daha verimli bir şekilde çalışır bir hale getirildi ve üzerinde gelişmeler yapıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Pil yönetimi de geliştirilirken, Wi-Fi kullanımında oluşan çok fazla pil tükenmesi sorunu da ele alındı ve iyileştirildi, aynı zamanda kablosuz bağlantı problemleri de düzeltildi.

Bildirimlerde oluşan bazı sorunlar da giderdildi. Ok Google ile yaşanan problemlerin de üzerine çalışıldı. Materyal tasarımın renkleri de yenilenirken, Android 5.1 Lollipop ile resmi olarak çift sim kart desteği de gelmiş durumda.

Son olarak HS kalitesi ile sesli aramalar ve cihazın korunması özellikleri de eklenmiş durumda.

Güncellemenin tamamına göz gezdirecek olursak Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile, 5.0 sürümünde yaşanılan problemler düzeltildi, kullanıcılar için HD ses kalitesi ile arama yapma özelliği eklendi, Google hesaplarında kullanılan şifreleme yöntemi ile daha güçlü bir koruma alanı yaratıldı ve çift sim kart kullanma desteği geldi.

Android 5.1 Lollipop güncellemesi Endonezya ile başlayacak olup, Nexus modelleri için yayımlanan güncelleme de tahminen önümüzdeki hafta ülkemizdeki Nexus kullanıcılarına sunulacak.

Ayrıca, HTC One M7 Android Lollipop Geldi ve Galaxy S5 Lollipop Güncellemesi Türkiye’de haberlerimiz de ilginizi çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir