Android 5.1’le Yeni Animasyonlar Olabilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Android 5.0’dan sonra gelen animasyonlar, küçük detaylar tasarımda oldukça begenildi.Google bu küçük detay animasyonları, gizli ayrıntıları delightful ile sunuyordu. Android 5.1’de buna benzer animasyonlar kullanılmış ve oldukça hoş oldugunu söyleyebiliriz. Ayrıca yeni paylaşılan bazı resimler ve videolar, şirketin stock arayüzünde ve Play Store’da yaptığı diğer yenilikleri ortaya çıkardı.

Android 5.1’de bildirim çubugu ‘hepsini sil’ kısmında küçük bir detay gizlenmiş. Tuşa basıldıgında animasyon aktif olup, tuşun yönü degişiyor.Anime1

Yine bildirim merkezinde hepsini sil’e elimizi kaydırırsak, ortadaki yatay çizgi yavaşça ortadan kayboluyor.

Anime2

facebook müşteri hizmetleri

 

 

 

Diger bir özellik ise ses açma/kapama yerinde böyle bir animasyon eklenmiş.

Anime3

 

Android 5.1 İle Gelecek Diger Özellikler

Wi-fi ve Bluetooth; Telefon menüsüne girmeden ayarlamalar yapılabilecek. Wifi ve Bluetooth iconlarının altında iki küçük ok işareti ile tüm Wifi ve Bluetooth ayarlarına hızlı erişim saglanabilecek.

Ses Tuşu; Ses tuşunda degişiklikler olacak, örnegin alarm menüsünde iseniz ses açma/kapamaya basınca alarm ses düzeyini ayarlanabilecek.

HD Ses; Ses bant genişligi arttırılıp iki katına çıkarılarak daha berrak, HD bir ses kalitesi alınabilecek. Bu özellik bir çok cihazda mevcut fakat, Android 5.1 ile dahada geliştirilerek iyileştirilecek.

Priority Mode; Android 5.0 yongasında bulunan bu özellik Android 5.1 ile dahada geliştirilecek. Bu özellik telefonda “rahatsız etme” şeklinde bir mod ve hızlı erişim saglanacak.

Device Protection; Bu özellik tam da cihazını çaldıran veya kaybedenler için. Bu iki durum oldugu an telefon Google hesabınızla bazı işlemlerden sonra kilitleniyor ve hiç bir şekilde açılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir