Android 6.0 M Sürümünde Neler Olacak ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

En çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden biri olan Android, yeni güncellemeleri ile Android 6.0 M sürümü ile RAM optimizasyon sorunlarını ortadan kaldıracak gibi duruyor. San Francisco Moscone Center West‘te 29 Mayıs tarihinde Google geliştiriciler Konferansı gerçekleştirilecek ve oldukça gelişmiş ve ileri düzey yenilikler bekleniyor. Google, Nexus cihazlarındaki projesi olan uygun fiyatlı Android cihazlar iptal olup en pahalı amiral gemisi yapımı projesine geçiş dönemlerinde neler yapıp yapmayacağını göreceğiz.

facebook müşteri hizmetleri

Google I/O etkinliği ile Android’in yeni sürümü Android 6.0 M ile ilgili detaylarda paylaşılacak. Her yıl yaptığı gibi bu etkinlikte yeni android güncellemeleri hakkında bazı açıklamalar yapılacak. Fakat Android 5.0 güncellemesini hala platformda %9’luk bir kısım aldı. Diğer yandan Android ekosisteminde, %0.3‘lük olan kısım ise cihazları Android 5.1.1 güncellemesi aldığı gözükülüyor.

Lollipop Güncellemesini Alacak Cihazlar

Durum böyle iken henüz geçtiğimiz aylarda çıkan Android sürümlerin kullanım oranları bu kadar düşükken yeni bir Android 6.0 M sürümünün kullanım yüzdesi ne kadarda kalır göreceğiz. Tanıtılması beklenen Android 6.0 M sürmünün Macadamia Nut Cookie ile 18 ay anlaşması olan Nexus cihazlar desteğini sürdürdüğü güncelleme ise 36 ay’a kadar uzayacak. Ayrıca yeni android sürümü ile gelecek yeniliklerden biri ise bugüne kadar sorun olan Pil ve RAM Optimizasyonları konusu. 3 GB RAM‘e sahip olan bir cihaz Android telefonlarda sadece 1.8 GB olanını kullanıyor ve bu oldukça kötü bir durum. Bakalım Android 6.0 M ile neler gelecek gelmesi beklenen özellikler stabilize olarak doğru çalışacakmı göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir