Android 6.0 Marshmallow Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google I/O 2015 etkinliği ile beraber Android M sürümünü açıklamıştı. Android M sürümünün tam olarak açılımı ise henüz belli değildi. Google nihayet yeni mobil işletim sisteminin ismini açıkladı. İşte yeni sürüm ile ilgili tüm detaylar. Hatırlarsak Google tarafından düzenlenen I/O 2015 konferansında Android M sürümü açıklanmış fakat isimi belirlenmemişti. Bugün ise Marsmallow sembolü ile Android heykeli tanıtılan yeni mobil işletim sisteminin adı Android 6.0 Marsmallow olacak. Google SDK geliştiricileri 23.API için bir süre önce sunulan Android 6.0 Marshmallow için geliştirilen uygulamalar ve çeşitli oyunlar Nexus 5, Nexus 6 ve Nexus 9 modellerinde test edilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Android 6.0 Marshmallow sürümünün hemen ardından çıkması beklenen Android 7.0 versiyonu ise gelecek yıl Android N olarak çıkması bekleniyor. Her sürümün olduğu gibi Android N sürümününde Nutelle olması beklentiler arasında. Ayrıca Android 7.0 Nutella Android platformuna çeşitli yenilikler ve farklılıklar getirebilir.

2015 yılının son aylarında yeni Nexus cihazları ile beraber Android 6.0 Marshmallow sürümünün ilk yayını olması bekleniyor. Android kullanıcılarının marka bazındaki en büyük sorunu güncellemeyi bakalım yeni versiyon ile nasıl karşılayacaklar. Ayrıca Google’ın her sürüm ile beraber yeni bir isim ve çeşitli yenilikler getirmesi bekleniyor. Android 6.0 Marshmallow yeni sürümü ile birlikte birçok telefon üreticisinin kendi haneleri ile getirdikleri çoklu pencere moduda olması bekleniyor. Ayrıca RAM iyileştirmeleri ve gelen bildirimlere hızlı cevap gibi bazı pratik ve kullanıcının kullanımını kolaylaştıracak bileşenler eklenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir