Android 6.0 Marshmallow’la O da Değişiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Android, kelime ve cümleleri çok daha kolay tercüme etmek üzere: Google, Android 6.0 Marshmallow ile birlikte çeviri özelliklerinin bireysel uygulamalar içine entegre edileceğini duyurdu.

facebook müşteri hizmetleri

Marshmallow telefonunuza geldiğinde ya da önceden yüklü gelen Nexus cihazlardan birini satın aldığınızda, yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuza Google Translate uygulamasını yüklemek. Bu sayede favori uygulamalarınız içinden tercüme seçeneklerine erişebileceksiniz.

Özelliğin belirli bir uygulamayı destekleyip desteklemeyeceği geliştiriciye bağlı ama Google entegrasyonun eklenmesinin çok kolay olduğunu söylüyor. TripAdvisor, WhatsApp ve LinkedIn gibi uygulamalar şu an için bunu sağlamış durumdalar.

Google’ın kendi uygulamaları da muhtemelen kısa bir süre sonra Marshmallow üzerindeki bu araca erişebilmek için güncellenecek. Google’ın GIF dolu blog yazısına göre, yapılması gereken tek şey ekrandaki metni seçtikten sonra kesme ve kopyalama işlemlerinde olduğu gibi “translate” (çevir) seçeneğine dokunmak olduğu belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir