Android 6.0’a Güvenlik Güncellemesi Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google Android kullanıcılarının şahsi bilgilerini korumak adına kötü yazılımlara karşı güvenlikler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Android’in güncel sürümü olan Android 6.0 için güvenlik güncellemesi yayınladı. Gelen güncelleme ile Android üzerinde bulunan önemli açıklar kapatıldı ve onarıldı. Hatırlarsak daha güvenli bir işletim sistemi adına geçtiğimiz ay düzenli olarak güvenlik ve çeşitli güncellemelerin yayınlanacağı açıklanmıştı. Bunun üzerine telefon üreticileride Android için güvenlik önemleri alacağını ve düzenli güncellemeler yayınlayacağını belirtmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Güncelleme vaatlerinin üzerine ilk güncellemeyi yayınlayan Android 6.0 için Google oldu. Google Android 6.0 içeren akıllı telefon modelleri için sistemdeki güvenlik açıklarını onaran ve kapatan güncellemeyi yayınladı. Bu güncelleme ile tam bir sorun haline gelen Stagefright açığıda kapanmış olacak. Stagefright dahil toplamda 23 adet önemli güvenlik açıkları kapatılırken güvenlik anlamında sıkı önlemler alındı. Google artık her ay güvenlik önlemi adına yeni güncellemeler yayınlayacak ve bu sayede Android güveni dahada sıkı bir hale gelecek.

Stagefright Nedir ?

Bu güvenlik açığı ile yazılım bilgisi olan kötü niyetli kişiler MMS mesajı ile Android cihazınızdaki tüm kişisel bilgilerinize ulaşıyor. Güncelleme açıklamasında ise Mediaserver, libutils, libmedia, libstagefright, Bluetooth ve telefon kütüphanelerindeki güvenlik açıklarının yamalandığı belirtiliyor. Android 6.0 işletim sistemine sahip bir cihazınız var ise güvenlik güncellemelerinden yararlanabilirsiniz. Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar bölümüne giriş yaptıkdan sonra Android güvenlik yama seviyesi bölümüne girerek güvenlik güncellemelerini indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir