Android Cihazlara Root Nasıl Atılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Öncelikle bu işlem için Android akıllı telefonunuzda “Ayarlar > Daha fazla > Cihaz hakkında” bölümüne geliyoruz. Son geldiğimiz bölümde “Yapım Numarası”na 7 kere tıklayıp Geliştirici Modu’nu aktif ediyoruz. Daha sonra “Ayarlar > Daha fazla > Geliştirici seçenekleri” bölümüne geliyoruz. Burada “Usb Hata Ayıklama”yı açıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra Android cihazınıza ve sürümünüze ait “root tar.md5” dosyasını ve Odin (Odin programını buradan indirebilirsiniz.) programını bilgisayarımıza indiriyoruz. Kendi cihazınıza ait “tar.md5” dosyasını Google’dan bulabilirsiniz.

Daha sonra Android akıllı telefonumuzu Usb kablosu ile bilgisayara bağlayıp kapatıyoruz. Odin programını başlatıyoruz. Telefon kapalıyken aynı anda “Güç tuşu + Orta tuş + Ses kısma” kombinasyonunu download moduna geçene kadar basılı tutuyoruz. Download moduna geçince devam etmek için ses açma butonuna basıyoruz. Böylece telefon download moduna geçiyor ve Odin programı da telefonumuzu tanıyor.

Ondan sonra Odin programının pdf konumuna “tar.md5” dosyamızı koyuyoruz ve Start’a basıyoruz. Tüm işlemler kendiliğinden yapılıyor ve telefonunuz kendiliğinden kendini açıyor. Ondan sonra tek yapmanız gereken Google Play Store’dan SuperSu’yu güncellemek. Ondan sonra cihazınız root erişimini kazanmış olacak.

Yazan: METEHAN ÜNAL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir