Android iOS Desteği Mi Geliyor?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Android akıllı saatler iOS ile uymlu hale mi gelecek? Bir Android iOS birlikteliği görebilecek miyiz? Bunların mümkün olabileceğine dair birtakım duyumlar aldık. Fransız internet sitesi 01net’in haberine göre yakında Android iOS birlikteliği görebiliriz.

Akıllı Saatlerde Android iOS Birlikteliği Nasıl Olacak?

Şöyle ki, Android işletim sistemine sahip akıllı saatinizi iPhone’ununuz ve iPad’inizle uyumlu olarak kullanabildiğinizi düşünün. İşte Google’ın da yapmak istediği tam olarak bu. Google, sahibi olduğu Android’in Apple’dan ve iOS’dan pay çalması için bu yönteme başvurabilir. Android akıllı saatlerin iOS’lu cihazlarla uyumlu çalışması için yapılacak projenin Google tarafından Mayıs ayında duyurulması planlanıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Hatırlayacak olursak geçtiğimiz yıllarda Android Wear ürün yöneticisi Jeff Chang, yazılımın mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaşmasını istediğini zaten söylemişti. Ancak iOS desteğinden hiç bahsetmemişti. Chang’in açıklamayı gerçekleştirirken de belirttiği üzere bu olası kararı sadece Google vermeyecek. Apple’ın söz konusu uygulamayı onaylaması ve API’ler ve diğer eşleştirme protokolleri üzerinde tam yetkiye sahip olacak. Yani bir yandan da Tim Cook’un Android Wear’ın iOS desteği ile çalışmasına izin verip vermeyeceği çok önemli.

Hali hazırda yeni Microsoft Band ve Pebble’lar iOS desteği ile çalışabiliyor. Yani Android Wear’ın da iOS desteği ile çalışmaması için hiçbir neden gözükmüyor. Ayrıca Google’ın mevcut koleksiyonu içerisinde de çokça iOS uygulaması bulunuyor.

Bu olay şimdilik bir söylentiden ibaret, fakat neden olmasın? Apple akıllı saatinin Android’i desteklemeyeceğine kesin kanaat getiriyor olabiliriz, ancak Android Wear akıllı saatlerinin iOS cihazları desteklemesi gerçekleşebilir bir olay.

Bunlara ek olarak, Huawei Watch Resmen Duyuruldu ve Sony SmartWatch 3 Paslanmaz Çelik Modeli Tanıtıldı yazılarımıza da bir göz atabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir