Android Lollipop Kullanım Oranları Yükselişte

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasında her geçen gün yeni bir cihaz ekleniyor. Tabi bunlar arttıkça zamanlar Android lollipop kullanım oranlarıda artıyor. Özellikle firmaların amiral gemilerine ve orta segment telefonlarına Android lollipop güncellemesi getirmesi, kullanım oranınında artmasına sebep oluyor.

Android lollipop işletim sisteminin kullanımı artması adına son veriler paylaşıldı. Android lollipop kullanım verilerine bakacak olursa 27 nisan – 4 mayıs tarihleri arası ölçüm baz alınmış. Yayınlandığı günden beri en çok kullanım noktasına ulaşan Android Lollipop, yüzde 10 sınırına dayandı. Android 5.0 yüzde 9, 5.1 sürümü ise 0.7 olarak ölçümler arasına girdi. Bir başka değişle, her 10 Android cihazdan 1’i Lollipop işletim sistemine sahip duruma geldi. Lollipop güncellemesi ile son zamanlarda yükselen sürüm halinde, fakat Android dünyasında liderlik rekabeti devam ediyor. Android 4.4 Kitkat yüzde 39.8 puan alarak en çok kullanılan android sürümü ünvanına sahip.

facebook müşteri hizmetleri

KitKat’ı yüzde 39.2 ile Jelly Bean takip ediyor. Her ay artan bu kullanım oranları bakalım önümüzdeki haftalarda artış oranları ne kadar değişecek. Geliştirciler sayfasından yayınlanan verilere göre Android 5.0 dışındaki tüm Android sürümleri mart ayına göre düşüş gösterdi. Mart döneminde %5.4 kullanım oranına sahip olan Lollipop geçtiğimiz ay büyük bir çıkış göstererek %9.7 seviyesine yükseldi. Ancak son bir hatırlatma yapacak olursak; 28-29 Mayıs tarihlerinde Google Geliştiriciler Konferansı gerçekleştirilecek. Söz konusu etkinlikte yeni Android sürüme ilişkin bilgilendirme yapılabilir. Google, Lollipop’un önizleme sürümü Android L’yi geçen yıl haziran ayında duyurmuştu. Android 5.0’ın resmi çıkışı ise ekim ayında gerçekleşti. Yakın zamanda haberleri çıkan Android L hakkında yeni bir bilgi yok bakalım çıkışının ardından cihazlar güncellemeleri ne kadar zamanda getirecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir