Android M İle Birlikte Gelecek Bilinmeyen Yenilikler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, geliştiriciler konferansı adı altında yeni Android sürümü olan Android M’yi sunmuştu. Google bazı yeniliklerden bahsettik fakat tüm yenilikleri anlatmadı. Android M sürümünün geliştirici ön sürümü Nexus cihazlar için indirilebilir durumda. Eğer nexus cihazınız varsa önizleme sürümünü indirip gelen yeniliklere göz atabilirsiniz. Sizlere Android M sürümünde bulunan yeniliklerden bahsedeceğiz.

Otomatik Veri Yedekleme

Geliştiriciler istekdikleri zaman Google Drive’a veri yedeklemesi yapabiliyordu. Fakat şimdi bu işlemlere otomatik bir şekilde yapılacak. Yani temel yedekleme işlemleri için 3.parti uygulama yüklemenize gerek kalmayacak. Başlangıçta her uygulama için 25MB veri boyutundan dosyaları yedeklemenize izin veriyor. İlerleyen zamanlarda bu boyut artarmı göreceğiz.

facebook müşteri hizmetleri

SD Kart

Google’ın android sürümleri MicroSD kartlarınızı bir depolama alanı olarak görmüyordu. Fakat Android M ile beraber artık SD kartlarınızı normal bir depolama alanı gibi görecek ve buda iyi bir gelişim diyebiliriz. Geliştiricilerin SD kart kullanım sorunu bu yeni gelecek özellik ile de ortadan kalkacak gibi duruyor.

Android M Duyuruldu

Hızlı Ayarlar Menüsü

Önceki Android sürümlerinde hızlı ayarlar menüsü tek çeşit ve kişiselleştirilemiyordu. Fakat Android M ile birlikte hızlı ayarlar bölümünü dilediğiniz gibi yerlerini değiştirebilir. Android Lollipop işletim sisteminde hızlı erişim yerine oldukça kolay bir şekilde erilebiliyordu fakat aradığınız kısmı bulmak biraz zaman alıyordu diyebiliriz. Android M ile birlikte gelmesi beklenen yenilikler bu şekilde. Bakalım gelecek özelliklerden hanigisi kullanıcılar tarafından en çok tercih edileni olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir