Android M Tanıtılmaya Hazırlanıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu ay sonu Google tarafından yapılacak olan geliştiriciler konferansında yeni bir Android sürümünü duyuracağı belirlendi. Google tarafından yeni Android sürümünün tanıtılması ile ilgili konu yanlışlıkla açıklandı diyebiliriz. Google 28/29 Mayıs tarihlerinde Google I/O konferansında Android M isimli yeni sürümünü tanıtıtacak. Dev firma o konferansta Android M sürümüne yer verdi.

Geçen yıla bakacak olursak haziran ayında gerçekleşen bu etkinlik ile beraber Android L sürümünü tanıtmıştı. Bu sürümün gelişimi sürerken isiminde değişiklik olup, Android 5.0 Lollipop oldu. Android M öncelikle önizleme sürümü olarak paylaşılacak. Büyük olasılık ile Kasım ayından Nexus cihazlar ile Android M “Android 6.0 Muffin” isimiyle kullanıcılara sunulacak. Birçok akıllı telefon firmasının kendi arayüzlerinden taviz vermemelerinden dolayı tıpkı lollipop’taki gibi Android 6.0 tasarım ve dizayn’ında çok farklılık yaşanmayacak.

facebook müşteri hizmetleri

Android M ile gelecek yeniliklerden biraz söz edersek, kurumsal yapılara hedef olacak ve Android M’den gelen resmi açıklamada şöyle “Android M, Android’in gücünü kurumsal yapılara getiriyor.” Yani bundan anlaşılan kurumsal yapıda olan cihazları kontrol edebilecek ve Android M ile daha gelişmiş bildirim, güvenlik adına iyileştirmeler ve Android Wear’da gelişmeler mevcut olacak. Fakat diğer yandan daha Android 5.0 sürümünün kullanımı hala %10 barajlarında. Piyasada birçok cihaz Lollipop ile tanışmış değil. Yani daha geçtiğimiz sürümler kullanımı az iken yeni Android 6.0’ın kullanım oranında kuşkular mevcut. İş için Android güncellemesinde “Android M” işletim sisteminin adı geçiyor.Muffin veya Marshmallow ismini alması beklenen Android M hakkında henüz bilgi bulunmuyor. Ancak Google’ın Android M sürümü ile sistemdeperformans odaklı iyileştirmeler yapıp özellikle de RAM tüketiminde yaşanan sorunları çözmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir